AKCE JEZDECKÉHO KLUBU 2015

 

 

 

 

 

 

Vánoční besídka

Na ukončení roku jsme v sobotu 19.12. uspořádali vánoční besídku. Odpoledne jsme se začali scházet. Stůl se plnil různými dobrotami, naléval se svařák a někteří sáhli i k něčemu ostřejšímu. Děti pily samozřejmě nealko. Nejprve bylo krátké zhodnocení roku, pár slov k organizačním záležitostem a rozdání malých dárečků od Jéžíška - Hanky :-). Jirka nám opět zahrál neuvěřitelné pecky na kytaru, které dával zpaměti (Krajčo a Vojtek by koukali :-) ). Zpívaly se koledy, které nám zahrál malý Vojta. V dobré náladě jsme se veselili skoro do půlnoci.

 

 


 

 

Skokové hobby závody v JK FOR-HORSES ve Václavicích (10.10.2015)

Dne 10.10.2015 se v JK For Horses ve Václavicích konaly poslední skokové závody této sezóny. I přes velmi nevlídné počasí se Luky a Quentin vydali soutěžit. V plánu měli dvě soutěže 70cm a 80cm, ale nakonec si skočili i Mini-maxi. V první soutěži zajeli čistě a jejich čas jim stačil na 3. místo. Ve druhé soutěži také nechybovali, zajeli nejlepší čas a vyhráli. V Mini-maxi startovat neplánovali, ale protože bylo pouze 8 dvojic a všichni je přesvědčovali, aby to vyzkoušeli jako trénink, nakonec startovali. A byl to pro ně asi největší a nejnapínavější zážitek. Výšku 130cm skočili jediní a zvítězili. Quentin vybojoval tři stužky a udělal nám velikou radost. Bylo to krásné ukončení sezóny.

 


 

Hubertova jízda 3.10.

V sobotu, 3.10., náš klub pořádal již čtvrtou Hubertovu jízdu a počasí nám opět vyšlo na výbornou. Shromáždilo se nás v hojném počtu okolo 27 koní. Novinkou letošního ročníku byl pan trubač, který nám "hon na lišku" zahájil i ukončil. Liškou pro tento rok byla Bára s Quentinou, mastrem skákajícího lotu Hynek s mladou Salmou a mastrem neskákajícího lotu Lída s Felinou. I přes tři pády se nikomu nestalo žádné vážné zranění. Vítězem a králem honu pro tento rok se stal westerňák! :) Honza se svým koněm Vendou. Tímto mu ještě jednou gratulujeme! I přesto, že se nás sešlo večer u soudu méně, soudce Lída byla nekompromisní a měla to hezky připravené. Těšíme se další ročník!

 


 

 

Káti svatba 20.9.2015

V neděli 20.9. se nám v hotelu Lions v Nesuchyni vdala Káťa. Jako překvapení od členů JK Kvapol těsně po obřadu přijel kočár s koňmi - nechybělo ani vychlazené šampaňské v kočárů - a mladí novomanželé se v něm po areálu projeli. Překvapeni byli nejen oni, ale i dalších 100 svatebčanů, kteří koníky nečekali. Svatba to byla veliká a krásná. Novomanželům to moc slušelo, vše se vydařilo a my jim přejeme mnoho štěstí na společné cestě životem!

 

 


 

Skokové hobby závody v JK FOR-HORSES ve Václavicích (20.9.2015)

Dne 20.9.2015 se Luky s Quentinem zúčastnili skokových hobby závodů ve Václavicích.

V první soutěži (70 cm) zajeli bez chyby, postoupili do rozeskakování a nakonec skončili na krásném 2. místě z patnácti zúčastněných. Ve druhé soutěži (80cm) startovali jako první z šestnácti dvojic. Parkur zvládli bez chyby, znovu postoupili do rozeskakování, které se jim vydařilo. Jelikož nikdo nepřekonal jejich čas, skončili na 1. místě a odvezli si dvě stužky a krásný zážitek.

 


 

Zkoušky ZZVJ 12.9.

V sobotu 12.9. nadešel očekávaný den. Bára, Kačka, Verča a Lukáš vyrazili s koňmi do Hnanic na zkoušky základního výcviku. Všichni jsme se velice zaradovali, když u všech padl verdikt splnila/splnil.

Proto třikrát sláva a děkuji všem!

 


 

Káti rozlučka se svobodou

V pátek 4.9. měla Káťa rozlučku se svobodou. Sešly jsme se v hojném počtu v Turnově, v jedné restauraci, kde jsme měly připravený stůl. Rozlučka se opravdu vydařila nad očekávání! Užily jsme si spoustu legrace a před půlnocí se objevil i "stryptér", kterého nikdo nečekal (ani on sám to nečekal :) ). Ano, chlapec z vedlejšího stolu se nechal přemluvit a před naším stolem plným rozesmátých dívčích očí si svlékl tričko :). Zábava byla veliká! O šťastný návrat domů se nám postaral Hýňa se svým disco vozem :)!

 


 

1. ročník Artróza cup

29.8. se uskutečnil s napětím očekávaný první ročník Artóza cupu, pro jezdce starší 30-ti let.  Na startu se sešlo 16 soutěžících se svými koňmi, mezi nimi byl i tajemný Béda Vocásek. Někteří přijeli ve velmi vydařených kostýmech. Za naši stáj startovali všichni koně kromě Galánky, Quentina a Míny. Na Queen jela Kamila, Hynek sedlal Salmu, Hanka Jantara, Lída Felinu, Romana a Jana Lancelota, Mirka Čafiru, Lucka Rominu, Jirka Betynku a Béda, ze kterého se nakonec vyklubala Bára, jel na  Quentině. Do jízdy zručnosti se všichni vrhli s nadšením, a i když se některým nedařilo, jak by si přáli, ukázali, že ještě nikdo nepatří do starého železa. Tuto soutěž s přehledem vyhrála Kamila na Queen, za ní se umístil Jirka s Betynkou a třetí příčku obsadil Honza s Vendou. Dále se jela balíková, což byla obměna židličkové. Pro velkou účast startujících se vytvořily dva loty a jejich vítězové se na závěr utkali mezi sebou. Vítězství si těžce vydobyla Jana na Lancelotovi, ale zranila si při tom koleno. To poněkud zkalilo jinak velmi příjemné odpoledne. Tato soutěž byla ještě vyhlášena pro diváky. Šlo většinou o lidi, kteří na koních téměř nikdy neseděli, a tak měl každý jezdec přiděleného vodiče. I tito startující projevili sportovního ducha a skutečně bez jakýchkoli zábran urputně bojovali o vítězství. To si ukořistil Štěpán na Romině. Závěr sportovního klání patřil soutěži mini maxi, do které opět odhodlaně nastoupili všichni přítomní, kromě Jany a Hanky. Dokonce ani westerňáci se nedali zahanbit.  Se zvyšováním překážky se startovní pole zúžilo na tyto čtyři jezdce: Romana – Lancelot, Béda(Bára) – Quentina, Lída – Felina a Hynek – Salma. Nikdo nechtěl dobrovolně vzdát, a tak jezdce vyřazovaly chyby na překážce. Nejdřív skončili Hynek a Lída, takže obsadili 3. a 4. místo. Po zvýšení skoku Romana shodila a Bára měla po zastavení pád, který se tentokrát obešel bez zranění. Takže vítězem se stala Romana a druhá skončila Bára. Celé sportovní soutěžení slovem provázela Lucka a naši mladí jezdci zajistili pořadatelskou činnost. Všichni zúčastnění -  jak startující tak diváci - prokázali neuvěřitelný elán a nadšení pro věc, a tak lze říci, že se první ročník vydařil. Na závěr dne bylo připraveno tradiční pohoštění v podobě vepřové kýty a piva, hudební doprovod obstarali muzikanti a zpěváci z našich řad.

 

 


 

 

Drezurní závody 22.8.

V sobotu 22.8. se konaly drerůrky v Hnanicích. Skoro v plné sestavě jsme vyrazili prezentovat náš oddíl. Eli Romina ,Lukáš Quentin, Bára a Kačka Quentina, Verča Queen, Renata Paris. Především jsme si jeli zkusit drezurní úlohy a tak nasbírat cenné zkušenosti,které se budou hodit většině ekipy v září při ZZVJ.

Všichni zúčastnění jak nezkušení tak zkušenější předvedli nad očekávání pěkný výkon. S výsledky, které se pohybovaly nad 53%  a do 57%, jsme byli spokojeni.

 

 


 

Tábor 18.7. - 24.7.

Tečkou za našimi tábory byl poslední turnus na který se vždycky všichni moc těšíme. V sobotu po obědě začaly děti přijíždět.

Tradiční sestava táborníků byla letos opět obohacena dalšími nováčky a tím byla Anežka, Dominika a Eliška.

I když panovala velká vedra, zvládli jsme dvakrát denně odjezdit a kromě práce zbyl i čas na nějaké hry a odpočinek. Nechyběla teorie s Lídou a závěrečný test,který připravily Eliška s Renčou. Letos místo výletu byla stopovaná, která končila u rybníka, což všichni v těch vedrech uvítali. V pondělí pokročilejší jezdci vyjeli pod vedením Hynka obdivovat krásu našeho kraje z Kozákova. V úterý jsme s koňmi vyrazili bez sedel k rybníku.

Ve středu byl bobřík odvahy, kde měli nahnáno nejvíce asi dospělí. Děti se tvářily, že vše zvládají levou zadní, takže budeme muset příští rok přitvrdit. Poseděli jsme u ohně a děti předvedly různá vystoupení, které si pro nás připravily. Byly obdivuhodný a mile nás zaskočily. Ve čtvrtek byla diskotéka. V pátek od rána vrcholily  přípravy na odpoledne s rodiči, kde začátečníci měli soutěž zručnosti a pokročilejší si celý týden připravovaly vystoupení na hudbu. Myslím, že se to dětem povedlo. Všichni se bavili i přes nervozitu, kterou jsme na dětech od rána pozorovali, aby vše dobře před rodiči zvládly. Rodičům se to líbilo, tvářili se všichni spokojeně. Takže děkujeme.

Táboroví parťáci Galánka,Queen, Feli, Jantar,Romi, Mina, Róza,Jara.

 

 


 

3. sousedské klání Hnanice 1.8.

Tak jsme opět vyrazili do Hnanic potrénovat. Jelikož se blíží ZZVJ, opět se seznamujeme s prostředím, kde bychom chtěli tyto zkoušky absolvovat.

Do soutěže 60 cm jsme přihlásili Verču s Queen, která zajela bezchybný parkur a umístila se na pěkném pátém místě. Pro Verču to byla premiéra. Dále jela Barča s Quentinou, která jela také bezchybný parkur, ale bohužel se netrefila na první skok v rozeskakování, tak obdržela 4 tr. body.

V 80 cm Queenu jela Eliška, která zajela pěkný parkur s 0 tr. body a umístila se na 6. místě. Barča s Quentinou zajela také pěkný, bezchybný parkur, bohužel v pomalém čase.

V 90 cm startovala Réňa s Parisem, jeli také pěkný parkur, ovšem v rozeskakování obdrželi 4 tr. body. Tato dvojice startovala i ve 100 cm a umístili se na 2. místě.

 


 

Závody Páterov

V sobotu 25.7 se vydala Eliška s Rominou a Renča s Parisem do Páterova. Holky jely soutěž stupně ZM a Z. V první soutěži jela Renča s Parisem čistě a Eliška s Rominou s 12 tr. body, kvůli chybě a neohleduplnému jezdci, který stál za skokem. V druhé soutěži Eliška s Rominou nasbíraly 8 tr. bodů a Renča s Parisem 4 tr. body. Holky si s sebou odvezly dobrý pocit a další zkušenosti.

 


 

Závody Sobotka

Dne 18.7. se Eliška s Rominou vydaly na závody do Sobotky. Zůčastnily se parkuru stupně ZM, který dokončily s jednou chybou za překročený čas. Soutěž stupně Z zajely čistě a tak se dostaly do rozeskakování, kde byly překážky vysoké 110 cm. za jednu smolnou chybu se umístily na 12. místě ze 49 startujících. Domů jely s dobrým pocitem a novými zkušenostmi.

 


 

Závody Dolní Přím

V neděli 21.6. se vydala Renča s Parisem do Dolní Přími. Po dlouhém čekání jsme se dočkali soutěže 80 - 90 cm. Soutěž zajeli čistě a to jim stačilo na 6. místo. Poté jeli soutěž stupně Z, kde se dostali do rozeskakování a vybojovali si 2. místo.

 


 

Příměstské tábory

Příměstský tábor v termínu od 6.7. do 10.7. jsme zdárně ukončily bez zranění a se spoustou nových zážitků. V turnusu jsme měli 9 dětí z toho 3 děti byly úplní začátečníci. S dětmi a jejich organizací pomáhala Eliška. Eliška a Renča sestavily testíky, které si děti ve čtvrtek napsaly a my věděli, jestli se u nás také něčemu přiučily. Jezdilo se na Galánce, Rozárce, Flině a Jantarovi. Dostali jsme od každého obrázek, který se každému moc povedl. Foto ve fotogralerii.

Další příměstský tábor 13.7 - 17.7. proběhl ve stejném duchu a při stejném počtu dětí. Začátečníci byly čtyři. Eliška opět zastala úlohu vzorné asistentky, kterou si děti hned oblíbily. Koníci fungovali a dělali nám velkou radost. O obědy v obou turnusech se nám starala babička Inka. Doufáme, že si děti odnesly plno pěkných zážitků. Orázky nám namalovaly i tyto děti a také moc pěkné. Více ve fotogalerii.

 


 

Páterov 20.6.

Dne 20.6. se Eliška s Luckou a svými kobylkami vypravily na Páterov. Holky startovaly v soutěži ZM a Z s následným rozeskakováním. V prvním závodě jely bez chyb a obě postoupily. V rozeskakování Čafi stagnovala na prvním skoku, Eliška měla v rozeskakování taky trochu smůlu, ale obě holky dokončily. V druhém závodě už jela pouze Eliška a parkur zajela hezky a čistě, na umístění to sice nedalo, ale měla velkou radost. Lucka s ohledem na zlobivou Čafku a výron v kotníku, se kterým se vesele na závody vydala, start raději vypustila. Byl to prima den.

 


 

2. Sousedské klání v Hnanicích

V sobotu 27.6.2015 jsme se opět vydali podpořit sousedy do Hnanic. Tentokrát jsme vyjeli v silném složení. Z oddílu se vypravilo pět startovních dvojic, z kterých měly tři dvojice premiéru.

V 60 cm startovala Eliška s Queen a zajely bez chyby pěkný parkur. Bára s Quentinou startovala zcela poprvé a i přes zmatky s podbřišníkem a značnou nervozitou zajely bez chyb a obsadily 3. místo. Quentin s Lukášem, i přes nesladěný výkon této dvojice, dokončil s jednou chybou. Byla to pro ně také premiéra.

V soutěži 80 cm Eliška s Queen předvedly velice pěkný, pravidelný parkur bez trestných bodů. Z mé strany (Hanka - trenérka, pozn.) velká  pochvala. Bára s Quentinou také jely plynulý parkur, bohužel s jednou chybou, též ovšem udělaly radost. Lukáš s Quentinem také mile překvapili po rozpačitém výkonu z předešlé soutěže. Jeli dobře, bez chyby a dekorování jim uteklo o vlásek.

Další soutěž 90 cm Eliška s Rominou jely za jednu chybu. Réňa s Parisem, po problémech s opracováním, bez trestných bodů a obsadili 5. místo.

Ve 100 cm Eliška s Rominou dojely po dvou chybách a Réňa s Parisem, i po špatném nájezdu na skok, vcelku pěkný parkur s jednou chybou v základním kole.

 

 


 

Hobby závody v JK Dolní Přím

V neděli 21.6.2015 se Lukáš s Joankou vypravil na hobby závody v JK Dolní Přím, kde se nám loni vůbec nedařilo. Doufali jsme, že to letos bude lepší, ale bohužel se opakoval naprosto stejný scénář. Po tří hodinovém čekání na začátek závodů už byla Joanka tak rozzlobená, že odmítla spolupracovat a Lukáš se pořádně zapotil, než ji donutil překonat parkur a dostali se do cíle. Dolní Přím je pro nás asi zakletá.

 

 


 

Ptýrov 12.6.2015

V pátek 12. června se Eliška s Rominou zúčastnily parkurových závodů v Ptýrově. Jely soutěž stupně Z ještě s dalšími 69 dvojici. Za jednu smolnou chybu si vybojovaly krásné 27. místo. Počasí se vydařilo a s dobrým pocitem dorazily domů

 


Dětský den

V neděli 7.6. se u nás ve stáji konal dětský den. Rodiče i děti si mohly prohlédnout stáje a zkusit si pod dozorem Lídy vyčistit Jantara (vč. odborného výkladu od Lídy nejen o čištění, ale i vybavení koně), s Vítou děti skládaly puzzle a dostávaly obrázek, u dalšího stanoviště malovaly obrázek koně na papír, dostaly razítko od Vojty a mohly si také odnést podkovu pro štěstí. Hlavní atrakcí však byla možnost svést se na koni. Toho se zmocnila Felinka s Galánkou. I přes malou přeháňku, kdy jsme se všichni, vč. koníků museli schovat pod stromy, to bylo hezké odpoledne a doufáme, že se tak líbilo i našim návštěvníkům.

 


Den Koně v Lomnici nad Popelkou

V sobotu 6.6. se konal Den Koně v Lomnici nad Popelkou. V odpoledních hodinách navazovaly drezurní závody. Teploty, které se šplhaly ke 30 stupňům byly úmorné, ale i tak holky bojovaly statečně. Lukáš, ač nerad, toho byl ušetřen, protože na poslední chvíli lehl s virózou. V soutěži Z1 si Eliška s Queen odvezly páté místo. V soutěži Z2 se umístili Renča s Parisem také na 5. místě. V Z3 Renča s Parisem předvedli pěknou úlohu a umístili se na 2. místě.

 


Skokové hobby závody v JK FOR HORSES ve Václavicích

V sobotu 23.5.2015 se Luky s Joankou zúčastnili skokových hobby závodů v JK FOR HORSES ve Václavicích. Aby nebyla Joanka zaskočená novým prostředím, vypravili jsme se do Václavic minulý týden na trénink. Přihlásili jsme ji do dvou závodů. V první soutěži (křížkový parkur na čas) startovalo 15 koní a Luky s Joankou zajeli bezchybný a překvapivě i rychlý parkur a obsadili 3. místo. To je povzbudilo i do další soutěže (parkur do 60 cm na čas), kde v konkurenci 27 koní obstáli a bezchybnou, rychlou jízdou si vybojovali čtvrté místo a tím druhou stužku. V této soutěži startoval Luky ještě na klisně Zigrante z místního jezdeckého klubu a také se jim dařilo. I přesto, že na Zigrante seděl podruhé, podařilo se jim zajet čistý, plynulý parkur a obsadit šesté místo. Byl to úspěšný den, získali jsme nové zkušenosti v novém prostředí a Václavice určitě zase rádi navštívíme. Děkujeme tímto trenérce Hance za trpělivost! Kořínci

 


Závody ve Staré Boleslavi

Naši stáj zde reprezentovala Lucka s Čafirou, která šla na start jako první z našich reprezentantů. Předvedly pěkný parkur bez tr. bodů. V další soutěži ZM, která byla hodnocena na styl jezdce, startovaly Lucka a Čafi, které dokončily s 8 tr. body. Eliška a Romi překonaly parkur s 1 tr. chybou a Renča s Parisem bez tr. bodů a odvezli si tak krásné třetí místo. V parkuru Z Eliška s Romi získaly 8 tr. bodů a Réňa s Parisem byli vyloučeni pro pád jezdce. Vše dobře dopadlo.

 


Jezdecké závody Hnanice u Turnova

Naším prvním želízkem v ohni v parkuru 60 cm byli Luky a Joanka. Nastřádali po dvou neposlušnostech 8 tr. bodů. V 90 cm startovala obě děvčata (Eli, Réňa) se svými oři a předvedla velice pěkný a plynulý parkur bez tr. bodů, ale bohužel v rychlém čase. V parkuru Z Eliška s Romi získaly 8 tr. bodů a Renča s Parisem, jako jediní z celého startovního pole, byli bez tr. bodů. Zvítězili a vyhráli také Přebor Českého ráje dětí a Juniorů.

 


Sousedské klání v Hnanicích u Turnova

V sobotu 25.4. jsme zahájili skokovou sezonu výjezdem do Hnanic. Všichni závodníci i koně to tam dobře znají, takže můžu zhodnotit, že všichni byli v naprostém klidu a pohodě. V soutěži 60 cm nás reprezentovali Lukáš s Joankou a po bezchybném výkonu v základním kole i v návazném rozeskakování obsadili 6. místo a o vlásek unikli dekorování. V druhé soutěži 80 cm přišla na řadu děvčata Eli - Romina, Réňa - Paris, opět obě dvojice bez trestných bodů. Bohužel o vlásek to uteklo Elišce. Ve třetí soutěži 90 cm Eliška s Romi udělaly chybu, ale Réňa s Parisem zabojovali a dokončili bez chyby a skončili druzí. Gratulujeme...

 

 


Společná brigáda 15.3.2015

V neděli jsme se všichni členové klubu sešli (a že nás bylo!) a společně jsme se dali do jarní očisty naší jízdárny. Každý vyfasoval nějaké nářadí..a dali jsme se do díla.. zastřihávali se stromky, sázel břečťan a zprovozňovala se druhá půlka jízdárny.. Počasí nám příliš nepřálo, ale to nás od práce nezastavilo. Jízdárna je připravena na.novou jezdeckou sezonu!!

 


Soustředění 22.2. - 24.2.2015

V pátek 22.2 jsme oficiálně zahájili sezónu tím, že někteří z nás vyjeli na Javorník drezurovat pod odborným vedením Štěpánky Koblížkové. Pro všechny to bylo velmi poučné a náročné.....  V neděli jsme pokračovali skokovou hodinou pod vedením Pavla Macka , kde si koně po zimě zase prohlédli profily skoků a procvičili hřbety. Správné nastartování motivace do práce.

 


Ples dobrovolných hasičů z Lestkova

V sobotu, 10.1.2015, jsme se (jako každý rok) zúčastnili plesu v Tatobitech, který pořádali dobrovolní hasiči z Lestkova. Pro všechny bylo zase hezkým překvapením vidět se v upravené podobě a společenských šatech. Parket jsme v přestávkách střídali s doplňováním pitného režimu u baru. Tancovali jsme klasické, moderní (někteří i nelze specifikovatelné) tance :)! V tombole triumfovala Lucka, která vyhrála 30-ti litrový sud piva. Ples jsme si pořádně užili...a zase za rok! :)