AKCE JEZDECKÉHO KLUBU 2014

 

Vánoční večírek

Dne 20.12. se u nás ve stáji uskutečnil vánoční večírek. Zúčastnilo se nás v hojném počtu, přišli jak členové, tak i přátelé klubu. Překvapením pro nás byla nová společenská místnost ve sklepě pod sedlovnou, kde se večírek uskutečnil. Tu pro nás tajně připravovali Hýňa s Hančou a že se jim povedla! O hudební doprovod celé akce se postaral Jirka (písničkou Haleluja nás všechny dostal a doufáme, že nám ji zase brzy zahraje a zazpívá) a malý Vojta (tomu patřili především koledy). Každý přinesl nějakou dobrotu k snědku a Hanča nám dolévala svařáček, který jsme brzy všechen vypili. Hanka také zhodnotila nejdůležitější události uplynulého roku a došlo k rozdání dárečků. Originálním a vtipným dárkem byl Mirky sepsaný manuál co dělat při pádu druhého jezdce na vyjížďce (Mirka psala z čerstvé vlastní zkušenosti) :). Myslíme, že se večírek povedl a všichni jsme si ho užili a někteří si z večera odnesli i nějakou tu opičku :)

 


Zoubkový den

Na 6.11.2014 jsme si k nám pozvali paní zubařku Liškovou, aby našim koníkům zkontrolovala zoubky a provedla případné úpravy. Poté co vybalila své "nářadíčko", začal se vodit jeden po druhém. Každý oř dostal mírnou náladovku, do tlamičky roztahovák, udělal hezky áááá a my měli možnost juknout a ošahat si jak to vlastně v té koňské dutině vypadá. Paní zubařka z obdivuhodnou trpělivostí každému z majitelů vše předvedla, vysvětlila a provedla patřičné úpravy. Sešli jsme se opravdu téměř všichni a se zájmem sledovali, jak se našim miláčkům kouří při broušení z huby s dobrým vědomím,že když to přetrpí značně se jim uleví. Nálada byla výborná, díky tatobitskému stánku jsme i chutně pojedli a Hanka se nám postarala i o kávovou tečku. Každý z majitelů se o svého svěřence náležitě postaral, tu pohladil, pofoukal "bebí" a dohlídnul, aby se koník řádně vzpamatoval z navozené letargie. Můžeme říct, že práce paní zubařky byla více než skvělá. Pár momentek se podařilo zachytit na foťák, tak jukněte do fotogalerky

 


Návštěva hřebčína Favory Benice

V neděli 26.10.2014 jsme se vydali do hřebčína Favory, aby si Hynek vybral dárek, který mu rodina, členové klubu, známí a kamarádi dali k jeho 40. narozeninám. Byl to poukaz, který obsahoval prohlídku hřebčína, hodinu teorie a dvě hodiny praxe v kurzu zapřahání. Jelikož jsme v tom nechtěli nechat Hynka samotného, tak s ním přijela  i celá naše družina v celkovém počtu 8 lidí. Mile nás překvapilo, že jsme mohli celé to dobrodružství sdílet s ním. Nejprve nás přivítali a představili hřebčín. Poté jsme absolvovali prohlídku stájí, vozového parku a okolí, kde se nacházela minizoo s lamou a velkým kozlem. Dále následovala teorie zapřahání. Představili nám různé typy postrojů a Hynek se učil do nich strojit koně. Jakmile bylo hotovo, šlo se zapřahat. Když viděli naši vcelku početnou skupinu, zapřáhli hned pár koní, vzali větší kočár a my mohli jet s nimi. Jen babička zamítla a zůstala se Sany na zemi. Vyjížďka byla dlouhá...když byli koně trochu utahaní, vzal do rukou opratě Hynek a začal se seznamovat. Za chvilku byl na kozlíku jako doma a jízdu si užíval. Byl i pochválen jak mu to jde. Nám vzadu byla sice zima, ale Kamila vytáhla z kabelky zázračnou placatku, tak jsme se zahřáli alespoň zevnitř. Děti měly smůlu. Hynek nás bezpečně dovezl nazpět a byl plný dojmů i nových zážitků. Tak nevím, jestli nezačneme zapřahat!!

 


Hubertova jízda

V sobotu 4.10.2014 jsme na ukončení skokové sezóny pořádali Hubertovu jízdu. K nástupu nám zavedla všechny koně Liška Eliška s Rominou. Nejprve jsme všechny účastníky honu přivítali a popřáli jim vydařenou jízdu. Úlohu hlasatele měla letos na starosti Mirka, která obstála na výbornou. Následovalo ostužkování a přípitek na posilněnou. Poté se pod vedením mastera Lídy vydal malý houf na cestu. Následovalo vypuštění lišky a velkého houfu pod vedením mastera Hynka. Celá jízda obou lotů měla hladký průběh. Na skokany čekalo po cestě celkem 14 překážek. Když se všichni setkali zpět na seřadišti, byl hon na lišku ukončen dostihem. Letošní jízdu vyhrála Fraňková Lucka s koněm Nápad, které ještě jednou gratulujeme. Na vydařené Hubertově jízdě mělo také velkou zásluhu krásné počasí. Občerstvení nám zajišťovali děda Kája a babičky Inka a Bóža. Večer jsme se všichni sešli u soudu. Hlavním bavičem byla jako minulý rok Lída, která hříšníky obvinila a ti byli odsouzeni k vykonání různých trestů. Všichni obvinění brali své úkoly vážně, ale s legrací. Díky všem za namožené bránice. Na závěr došlo i na taneček. Více ve fotogalerii.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další ročník!

 


Koňský čundr 2014

Zas nám rok utekl a letos jsme již po třetí vyrazili na třídenní koňský čundr. Počasí super, jen s účastí to letos bylo slabší. Na cestu jsme vyráželi dopoledne v pátek 22. srpna v sestavě: hlavní organizátor Honza s Vendou, Jitka s Bonie a Petr Střelec (horal z Krkonoš a veterán koňáků) s Magie startovali ze Slané. A předák z ranče Silverstone, Adam s Vopičákem, se na cestu vydali z Bystré. Společně jsme se sešli na Čikváskách u Mutlů (kteří ale bohužel právě dovolenkovali, takže občerstvení se nekonalo ), pozdravili jsme Terezku, účastnici z let minulých, které tentokrát jako na potvoru omarodil koník a letošní účast tak musela oželet.

Z Čikvásek jsme tedy ve čtyřech vyrazili směr Tuhaň, Tikov, Holenice až do letošního nocležiště v Libunci u Franty – našeho kamaráda a kováře. Moc pěkná cesta nás vedla hlavně po loukách a polích, silnicím a velké civilizaci jsme se úspěšně vyhýbali. Větší vzrůšo nás čekalo až před Holenicemi, kde jsme museli překonat ohradu s býky. Projeli jsme ale bez problémů.

Náhodou jsme těsně před cílem této etapy potkali Michala, taky koňáka a majitele nádherné staré chaloupky. Trochu jsme si odpočali, popili kavčo i něco ostřejšího a vyrazili na poslední úsek cesty. Už nám zbývalo jen překonat frekventovanou silnici Jičín-Turnov a přeběhnout poslední kilometr přes posekané pole se zatím neuklizenou slámou. Jeden řádek se však stal osudným pro Magie a Petra, kteří společně skončili po kotrmelci na zemi. Kobylka to ustála bez zranění, Petr ale musel s otřesem mozku a 3 zlomenými žebry do nemocnice. Tím pro něho letošní čundr skončil, ale když druhý den nemocnici opouštěl, slíbil nám, že příští rok určitě pojede zase. Už teď se těšíme, hodně nám další dny chyběla jeho společnost.

V sobotu se naše sestava obměnila, Petr ještě dospával v nemocnici a Adama bohužel volaly pracovní povinnosti zpátky na ranč, proto jsme netrpělivě očekávali posily z Lestkova. Hanča nám ráno přivezla Hynka s Queen a Ondru s Artemis. Tentokrát jsme vyrazili kolem Trosek, přes Mladějov, kolem rybníků Nebák a Věžák na občerstvení do Čertoryje. Kromě náročnějšího výstupu z Dolů a dobrodružného brodění potoka u osady El Toro jsme v celku bez problémů dojeli zpátky na statek k Frantovi. Na trase jsme strávili skoro 7 hodin (což je zatím můj rekord ). Cesta ale byla hodně skalnatá i dost „civilizovaná“, pro příště máme poučení a budeme vybírat na čundr spíš louky a pole.

Ale – večer nás čekala hostina v podobě pečeného prasátka a mnoha dalších dobrot, Franta totiž slavil narozeniny a kromě naší malé cestovatelské partičky dorazila i spousta kamarádů. Společně jsme si večer báječně užili.

 

Krátká noc po oslavě brzy skončila a na nás čekal poslední den a s ním návrat domů. Bonie měla ráno oteklou nohu po nějaké šarvátce v ohradě, ale nekulhala a šlapala jako hodinky. Trochu smutně jsme opouštěli naše kamarády a hostitele, Marta (slečna domácí) už se hlásila jako účastník na příští rok (paráda). Po sobotním skalnatém cestování jsme pro návrat zvolili stejnou trasu jako v pátek a užili jsme si opět louky, pole… a ohradu s býky, kteří se tentokrát chtěli trochu více družit. Mírně zrychleně jsme jim tedy proto raději vyklidili pole, tedy pastvinu. Úplně stejná trasa nakonec nebyla, v Tikově jsme tentokrát zastihli kamarády a zastavili na kafe a pokec. Malinko se též pokazilo počasí, ale nikoho z nás voda z vrchu neotrávila. Místo do Tuhaně jsme pak zamířili na Zelený háj a tady se rozdělili cesty slánské a lestkovské dvojice. My už jsme jen seběhli domů do Slané a po třech dnech docela s chutí slezli z koní. Kluci z Lestkova ještě stihli občerstvení a pak už také rádi zaparkovali koně do stáje a sebe na gauč.

 

Takže příští rok znovu, ve větším počtu a bez úrazů!

 

Se zpožděním sepsala: Jitule    

 


Náš dlouholetý klient a vlastně již kamarád Jirka si 10.9.2014 splnil svůj životní sen a koupil si vlastního koně.

Přejeme hodně úspěchů a krásných zážitků s Betynkou.


V neděli 14.9.2014 úspěšně složila Eliška Šímová a Renata Hošková zkoušky základního výcviku. Myslím, že se holky neměly za co stydět. Gratulujeme.

 


Loučení s prázdninami

 

Prázdninyutekly jako voda. Poslední sobotu v srpnu, jsme se jako každý rok sešli, abychom prožili sportovně nesportovní a oddychové odpoledne se známými a přáteli.Pekla se kýta, teklo pivo a vzorné hospodyňky přinesly spousty napečených dobrot. Počasí nás sice trochu napínalo, ale i tak v rámci možností a fyzických sil se sportovalo. Nejprve nás děti vytáhly na hru, která se jmenovala  Hututututu (ti rozumní vzali včas roha ,nebo se raději vůbec nezapojovali) šlo o život . Došlo i na ping pong (mezi přeháňkami). Letošní akce byla trochu netradiční. Jelikož Hynek oslaví v září kulaté narozeniny, připravili jsme pro něho překvapení. Díky Báře Knoppové, která spoustu videí natočila, zkompletovala a dala tomu finální podobu, se to povedlo. I když to bylo pojato humorně, byl  dojat nejen Hynek, ale i někteří z nás. Když se setmělo děti se různě rozptýlily po okolí, jen aby nemusely sedět s námi dospěláky ve stanech a našly si svoji zábavu. Jirka, Pavel a Honza  zahráli na kytary a zazpívali. Když nás únava přemohla ulehli jsme do peřin a spacáků. Foto ve fotogalerii.


 

Drezurní hobby závody v Hnanicích konané 16.8.2014

 

 

 

Drezurních závodů v Hnanicích se zúčastnili naše čtyři koně a tři závodníci. První soutěž Z0 startovalo 16 startovních dvojic. Náš oddíl zastupovali : Lukáš Joanka a Queen, Lucka Čafira a Eliška Romina. Jediné Elišce s Rominou se podařilo (po pěkném výsledku 61%) probojovat na 5. místo. V druhé úloze Z1 s počtem 32 startujícíh jsme kromě zkušeností žádných výsledků nedosáhli. Máme stále na čem pracovat, i přes to, že jsme u všech našich startujících zaznamenali velké zlepšení.


V sobotu 2. 8. 2014 jsme opět zavítali na skokové hobby soutěže do Hnanic. V první soutěži startoval Luky  s Joankou a měl poprvé na zkoušku Queen. Parkur do 60 cm zvládl s oběma bez trestných bodů a s Queen se mu podařilo obsadit 4. místo. Další parkur do 80 cm jeli Réňa - Paris, Eli - Romina a Luky Queen. Luky a Queen jednu překážku pobořili, Eliška s Romi a Réňa s Paris zajeli bez chyby, ale bohužel v rychlém čase, takže se mezi prvních pět nedostali. Parkur do 90 cm jela kromě již zmíněných také Lucka s Čafirou. Réňa s Pardou a Lucka s Čafkou zajeli bez chyby . Na umístění to nestačilo. Eliška s Rominou měly pro uzavření kruhu, a proto i za nedodržení  časového limitu celkem 7 tr. bodů. Do 100 cm jely  Lucka s Čafirou a dokončily s jednou chybou. Foto ve fotogalerii.


Dne 19. 7. 2014 se ve Staré Boleslavi konaly závody. Lucka s rodinou naložili Čafiru a vydali se do pěkného jezdeckého areálu ve Staré Boleslavi. Počasí bylo až moc slunečné, a tak jim bylo dobře ve stínu stromů, které obklopují celý areál. Organizace závodů spolu se zavlažováním kolbiště byla příjemná. V prvním závodě ZM jely čistě a v dobrém čase. Tak se jim podařilo získat 5.místo. V druhém závodě Z se jich dotkly menší zmatky ohledně pádu v předchozím startu ve smyslu dvojího zazvonění a žádostí, ať jezdkyně okamžitě opustí parkur (týkalo se předchozí jezdkyně hledající po pádu náušnici). Dvakrát shodily a vyfasovaly 8 tr.bodů. Situaci vzaly sportovně a poučily se, že příště se budou soustředit pouze na svoji jízdu a nenechají se rozhodit. Do Boleslavi se budou vždy rádi vracet.


 

Následující den po skončení příměstského tábora, začaly najíždět děti na " velký tábor". Honzík, Anička i Kačka byli u  nás i předchozí rok, tak jsme se na ně moc těšili. Nováčky byla Lucka, Barča a Eliška. Jako malí asistenti  pomáhali Vítek i Vojta. Stravovací  servis zajišťovala babička Inka.Vše se odehrávalo kolem koní a všemu co k ním patří. Vždy po večeři se na pískové jízdárně hrály různé soutěže a hry ,kde nás děti dokonale utahaly. V polovině pobytu (úterý), jsme s dětmi vyrazili do světa. Za pomoci Kamily, která vzala druhé auto jsme vyjeli do Roztok u Vysokého nad Jizerou a tam jsme navštívili starý mlýn. Při zpáteční cestě jsme zastavili na zmrzlinu ve Vysokém, dále na hříbátka v Příkrém a hurá domů. Ve středu byla v odpoledních hodinách procházka s koňmi k rybníku a poté následovala výuka  teorie s Lídou. Zde jsme děti připravovali na čtvrteční test, který pomohly sestavit Eliška s Renčou.Ve čtvrtek si malé děti zacvičily votiž na Galánce. V polovině týdne nám okulhala Feli, tak se nám situace řádně zkomplikovala a Galánka musela zastat za našeho voltižního koně. Jen smůla,že větší děti byly ochuzeny. Pak byla prověrka našich svěřenců v méně oblíbené teorii. Nejlepší výsledek dosáhla Kačka s Luckou v závěsu za nimi byla Eliška, Barča a Anička a pak kluci Honzík, Vítek a Vojta. Když jsme nakrmili koně a sebe, zase se hrály hry. V pozdních hodinách jsme udělali přípravu na páteční den. V pátek dopoledne byla generální zkouška na odpolední program s rodiči. Děti si vše nacvičily a vyzkoušely. Odpoledne se všechny rodiče dostavili a my mohli zahájit soutěž mladších táborníků v jízdě zručnosti. Všichni bojovali do posledního dechu. Jízdu vyhrál Honzík s Queen, jelikož měl nejméně trestných bodů. Na dalším místě byla Anička s Rozárkou,dále Lucka s Galánkou a Barča také s Galánkou. Potom zkušenější holky Kačka a Eliška, předvedly zručnost v křížkovém parkuru a moc se jim to povedlo. Následovalo ukončení tábora a rozchod. Doufáme,že byly děti spokojeny a mají na co vzpomínat. Děkujeme všem za pomoc. Foto ve fotogalerii.

 


 

Na závodech v Jaroměři 12. 7. 2014 se Lucka s Čafirou znovu rozhodly jet ZM a Z. Závodníků bylo počtem blížícím se ke třiceti. V obou soutěžích, tak bylo dlouhého čekání, ale nějak se to přečkalo. V soutěži se dvojice Lucky s Čafirou umístily na 1.místě a měly velkou radost z čistě zajetého parkuru. V závodě Z shodily jednu překážku. Výsledkem byl tedy druhý pěkně zajetý parkur, ale se 4.tr. body. Odjeli jsme spokojeni do našeho domovního zázemí v Lestkově.


 

V pondělí  7. 7. 2014, zahájilo 7 dětí příměstský tábor. Děti od první do páté třídy jsme seznámili s prací kolem koní, ježděním , různými koňskými aktivitami , hrály se hry a soutěžilo se. Měly možnost  vyzkoušet voltiž (cvičení na koni), z čehož byly všichni velice nadšeni. V pátek 11.7.2014, závěrečný den, jsme  jim připravili soutěž ve zručnosti, kde si také vyzkoušely překonání skoku. Eliška je prověřila testem ,a my zjistili, jak byly celý týden pozorní. Dopadlo to nad očekávání dobře, děti všechno věděly což nás od srdce potěšilo. O oběd se starala, jako vždy babička Inka. Doufáme ,že se to dětem líbilo, a že kromě zábavy si také odnesly  nějaké zkušenosti , vědomosti a spoustu zážitků..Foto ve fotogalerii..


 

V sobotu 26. 6. 2014 se opět soutěžilo. Naši stálí 4 reprezentanti se účastnili "sousedského klání" v Hnanicích u Turnova. První startovali Lukáš s Joankou v parkuru do 60 cm. Za pentli sice nešli, ale předvedli čistý plynulý parkur. V třetí  soutěži do 90 cm startovala naše tři děvčata se svými ušáky. Lucka a Čáfa, Eliška s Romi a  Renča  s Parisem. Dokončili bez trestných bodů,ale bohužel  dvě byly v rychlém čase. Jediné které, se podařilo přiblížit se časovému limitu byla Lucka s Čafirou a to stačilo  na 5.místo. Další soutěž do 100 cm byla pro Lucku s Čafirou premiéra.  Holky byly velmi nervozní, ale vše zvládly a zajely bez chyby. Eliška s Romi měly 8 tr. bodů. Renča s Parisem zajeli bez chyby a rychlém čase a vítězství jim uteklo o vlásek, takže skončili druzí. Jen tak dál


 

V neděli 22. 6. 2014 jsme vyjeli dále než za humna a navštívili vesnici kousek od Hradce Králové, Dolní Přím. Všichni účastníci zájezdu byli velice natěšeni i přesto, že na některé padla značná nervozita.

 

První startoval Lukáš Kořínek s Joankou v soutěži křížkovém  parkuru. Tím jsme pravděpodobně Joanku urazili. Ta odmítla spolupracovat a pojala to spíše jako prohlídku strašidelného domu..V druhé soutěži Luky zabojoval a parkur 60/70 cm dokončili se čtyřmi trestnými body.

 

 

V dalším startu 80/90 cm, bojovaly naše dvě Amazonky Renča Hošková a Eliška Šímová. Eliška s Rominou měly 4 tr. body, Réňa s Parisem dokončili základní s nulou a rozeskok také. Obě se umístily Réňa s Parisem na pátém místě a Eliška s Romi na šestém místě.

 

V soutěži do 100 cm, Eliška s Rominou zajely velice pěkný plynulý parkur bez chyby včetně rozeskakování a tuto soutěž vyhrály. Réňa s Parisem měli trochu smůlu, protože Renča tři minuty před startem nedobrovolně opustila sedlo, i když jsme věděli,že je otřesená, nastoupila na start. Nepovedl se ji nájezd na skok č. 2 a pak bloudila. Nakonec zdatně dokončila a nasbírala  8 tr. bodů. I tak to stačilo na čtvrtou příčku. Gratulace všem....

 


Dne 22.6. se Lucka s Čafirou vydaly na své první licencované závody do Liberce. Přihlásily se do závodů ZZ a ZM. Už při příjezdu do Liberce vydatně pršelo a vzhledem k travnatému povrchu jsme se obávaly baletních kreací na kolbišti. Počasí se sice umoudřilo, nicméně terén řádně klouzal. V Závodě ZZ, i když si málem lehly po skoku č.4, skončily jako druzí a v závodě ZM páté. Prostředí libereckého závodiště je po rekonstrukci moc pěkné, odjížděli jsme všichni spokojení a s dalšími zkušenostmi.


Pochvala

Opět musíme zmínit, že udělujeme velkou pochvalu. A to Hynkovi, kde za pomoci Honzy, usušili 160 balíků sena. Počasí přálo a i přes to, že mechanizace je v pokročilém věku nezklamala. Samozřejmě díky údržbě. Hurá sláva..Drezurní přebor O pohár Českého ráje v Lomnici nad Popelkou

Dne 31. 5. 2014 proběhl v Lomnici nad Popelkou 10. ročník Dne koní libereckého kraje, jehož součástí byl i 7. ročník oblastního přeboru v drezuře O pohár Českého ráje.Náš jezdecký klub reprezentovala Eliška Šímová s Rominou a Queen, Renata Hošková s Parisem a Lukáš Kořínek s Joankou. Pro Renču a Lukáše to byla drezurní premiéra.Již od rána probíhala ve stájích pečlivá příprava všech účastníků, leštění koní, zaplétání hřívy a před polednem jsme vyrazili do Lomnice. Start soutěže se opozdil, tak měli koníci alespoň čas zvyknout si na cizí, rušné prostředí.Celý závod zahájil Lukáš s Joankou v úloze P4, kde i přes počáteční stávkování Joanky předvedli pěkný výkon a obsadili 3.místo. Potom následovala úloha Z1, kde startovala nejprve Eliška s Queen, dále Renata s Parisem, Lukáš s Joankou a znovu Eliška s Rominou. Všichni zajeli pěkně, i když chybičky se také vloudily. Nakonec z toho bylo krásné 3. místo pro Renču a Parise, 4. místo pro Lukáše a Joanku a Eliška si odvezla 5. a 6. místo. Jako poslední se jela úloha Z2, kterou absolutně ovládly Renča s Eliškou, jako jediné přihlášené účastnice a po pěkných výkonech si rozdělily medailové pozice. Byl to krásný, slunečný den, který se velmi vydařil.

 

 

 


Dne 16. 5. 2014 jsme se vydali na drezurní závody do Ptýrova. Ve čtvrtek nastaly velké přípravy v zaplétání, jelikož jsme ještě v odpoledních hodinách nevědeli, kdy budeme startovat. Starty jsme měly řádně rozstrkané do celého dne. V 11.50 hod. v úloze L0 startovaly Hanka s Queen s výsledkem 52,391 % a skončily na 11. místě. Za dvě hodiny startovala Romana s Lancelotem v soutěži Z1 a získali 56,765% a pro velký počet startujících skončili dvanáctí. V 17.30 hod. start v DD Queen s Hankou 53,505% a skončily na konci startovní listiny.. Jako úplně posledním startujícím tohoto dne v 18.30 hod. soutěži Z3 byla Romana s Lancelotem , předvedli pěknou úlohu, ale bohužel při vjezdu do X (konec úlohy) se Lancelot lekl kluka, který se rozběhl otevřít obdélník a Romču donutil k opuštění sedla. Sice na nohy, ale i to stačilo k vyloučení této dvojice a návštěvě pohotovosti. Tentokrát moc úspěšná mise nebyla, ale příště bude líp.


 

 

 

 

Na 1.Jezdecký den v Hnanicích, který se konal 10. 5. 2014 vyrazila celá parta skokanů. Lukáš s Joankou, Eliška s Rominkou, Renča s Parisem a Lucka s Čafirkou. Počasí nám přálo a Lukáš s Joankou zahájili naše závodění v prvním parkuru 60cm. Joanka se nechala malinko přemlouvat, ale parkur dojeli čistě a v dobrém čase. Naše první dvojice se umístila na krásném 5. místě. Zbylé tři dvojice čekali na parkur 80cm. Když na nás došla řada Čafira,Paris a Rominka přešli parkur také čistě a bez chyb ovšem v malinko rychlejším čase než jsme si přáli a tak jsme se neumístili mezi prvními pěti. Všichni byly spokojení, protože parkur překonali bez chyb.

 


První květnovou sobotu jsme se vydali sbírat zkušenosti do Hnanic u Turnova na hobby závody. V první soutěži 60 cm, startoval Lukáš Kořínek s Joankou, kde předvedli pěkný výkon bez trestných bodů. Byla to jejich teprve druhá zkušenost . Druhá soutěž byla do 80 cm, zde startovala Eliška Šímová s Rominou. Předvedly velice pěkný plynulý parkur bez trestných bodu. V té samé soutěži startovala Renča Hošková s Parisem, kterým se také podařilo předvést pěkný parkur s 0 trestnými body. Obě dámy také startovaly v parkuru do 90 cm, kde Renča s Parisem zajeli bez chyby a umístili se na 8. místě. Elišce se podařilo nasbírat 12. tr. bodů. Foto naleznete ve fotogalerii.


S Humprechtem za zády


Dne 20. 4. 2014 se náš závodní tým složený z dvojic : Lukáš Kořínek - Joanka, Renata Hošková - Paris, Eliška Šímová - Romina a Lucka Vitáková - Čafira, vydali na první letošní závody do Sobotky. Jako první startoval Lukáš s Joankou. Byly to pro oba úplně první závody, a přestože Joanka trochu zlobila a vyvezla Lukáše z parkuru, dokončil celý parkur s jednou chybou. Mašli za boj si právem zasloužil. Pro Renču to byla taktéž premiéra, ale Paris coby učitel ji nenechal na holičkách a v prvním startu skončili na 7. místě, ve druhém zajeli pro uzavření kruhu se 4 tr. body. Eliška s Rominou šly první start s 0 tr. body, ale bohužel v rychlém čase, ve druhé shodily jednou. Lucka s Čafirou navzdory méně častému tréninku skončily v prvním startu na 6. místě, ve druhém jely velmi hezky se skvělým časem - na poslední překážce udělaly chybu a shodily. Měli jsme všichni radost, že se vše zdařilo, počasí přálo a Humprechtu jsme zamávali spokojení.


Ve dnech 7. 3. 2014, 21. 3. 2014, 4. 4. 2014 se Eliška s Rominou účastnila skokových soustředění s panem Ing. Ludvíkem Jandourkem. Tato soustředění byla velkým přínosem nejen pro Elišku, ale i pro zúčastněné diváky. Další velká zkušenost pro tuto dvojici, která jde malými krůčky dopředu a stále se zlepšuje. A to není vždy jednoduché. Byla to velká motivace do další práce.


Westernová sekce

O víkendu 8. a 9. 3. se pánská polovička naší westernové sekce oddílu - tedy Honza - zúčastnil kurzu v lasování s oficiálním názvem: Ranch Roping Clinic na  ranči ve vesnici Libomyšl u Berouna. Kurz vedli kamarádi Adam Punčochář a Honza Štembera a pořádán byl rančem SilverStone z Bystré nad Jizerou. Na akci se sešlo dohromady 10 jezdců – lasařů, kteří měli zájem naučit se alespoň základům práce s lasem a rančovního lasování. Během obou dní jsme trénovali různé hody lasem, liší se totiž podle toho, v jaké pozici se právě nachází vybrané tele – nejdříve tedy ze země, pak i z koně na dřevěné tele „dummy“ a nakonec i na živá zvířata. Výborná škola to nebyla jen pro samotnou práci s lasem, ale i pro výcvik koně. Ten totiž musí být pro tuto práci velmi dobře připraven a musí být schopen okamžitě správně reagovat na každý pokyn jezdce i pohyb telete, aby nedošlo ke zranění ani jednoho z nich. Víkend to byl tedy náročný (strávili jsme v sedle za dva dny cca 12 hod), ale stálo to za to. Jen aby se povedlo více takových akcí.

 


V podzimním čase proběhl s našimi koníky také fotomodeling. Profesionální fotograf nafotil s koňmi krásné fotky, kde nechyběla v roli fotomodelky, kamarádka a naše stálá klientka Gabina J. Pár fotek ke shlédnutí ve fotogalerii...


Máme po sezóně 2013 a sezóna 2014 zatím daleko. Koníci i my si dopřáváme zasloužený odpočinek, tak se naše ekipa rozhodla vydat do společnosti.
Navštívili jsme ples, dobrovolných hasičů z Lestkova,který se konal v nedalekých Tatobitech. Vydalo se nás 15 členů a musím podotknout, že se měli " kluci " co ohánět, protože nás byla převaha dam. Myslím, že jsme si to všichni "v celé parádě" užili. Domů jsme se vraceli nad ránem. Více ve fotogalerii.