Akce 2017

Akce jezdeckého klubu 2017

Vánoční besídka 16.12.2017

Tak nám rok utekl a je tu zase besídka. Tentokrát jsme se sešli v domečku u koní. Po vyřízení organizačních záležitostí klubu byl pro děti připraven bobřík odvahy. Děti šly po stopách rozsvícených svíček, které je dovedly až do sklepení, kde byla panenka (pro někoho strašidelná) u které se měly podepsat, dále si vyzvednout míček a odměnu z klobouku. Po cestě na ně číhala strašidla. Všechny děti tento úkol zvládly na výbornou i když jsme na nich stopy strachu viděli.

O zábavu dospělých se po celý večer starali kytaristi Jirka, Honza a Pavel. Funkce hlavního barmana se letos bravurně zhostila Kamila, která všechny slabé jedince velmi společensky unavila:-D

Celou besídku hodnotíme jako velice zdařilou.


Příjezd Bonie Bonte

Po Hynkově bleskové výstavbě nového boxu jsme v pátek 3. listopadu přivítali nového člena v naší stáji. Šťastná majitelka Gabča si Bonie přivezla až z dalekých Jeseníků. Gabče moc přejeme ať jí koník dělá jen radost.


Hubertova jízda

Ukončení jezdecké sezóny připadlo letos na 30. září. Hanka se po zvažování všech pro a proti rozhodla akci uspořádat pouze pro koně a jezdce naší stáje a kovboje ze Slané. Stanovený den se všichni účastníci (bylo nás 12) sešli slavnostně oblečeni u koní. Jízdu jsme zahájili přípitkem - výborným zdravotním likérem od Páji a Kačky a pak jsme vyrazili, oba houfy společně, směrem na Loktuši. Cílem velkého houfu byl Kozákov a Hynek na Queen ho tam spolehlivě dovedl. Malý houf čítal 3 jezdce a v čele s Hankou na Salmě se vracel domů z Vesce. Cesta probíhala příjemně, jen jsme měli malou kolizi s cyklistou, který znenadání vyjel z lesa na silnici přímo před Queen. Hynek situaci bravurně zvládnul a my vzadu jsme zůstali v klidu. Čím více jsme se blížili k vrcholu Kozákova, tím více jsme potkávali turisty a cyklisty. Jednoho z nich jsme zase na oplátku my prohnali do kopce, ale držel se na špici před námi statečně. Nahoře nás mile přivítali naši příznivci ze Stružince, kovbojové si dali malé občerstvení a pak jsme se vraceli přes Bačov domů. Tady jsme si malinko zazávodili. Nad Žlábkem se od nás odpojili kovbojové a my pokračovali k Lestkovu. Počasí bylo nádherné, svítilo sluníčko, jen občas foukal studený vítr, zvláště na Kozákově. A večer jsme celou zdařilou akci řádně oslavili.


Drezury Dolní Přím

V sobotu 2.9. vyjely Hanka se Salmou na poslední drezurní závody v této sezóně. V první úloze L0 obsadily mezi devíti soutěžícími 3. místo s výsledkem 62,246%. Druhou soutěží byla úloha DJ. S výsledkem 62,656% získaly 1.místo. V této soutěži byli soutěžící pouze tři, ale i to se počítá:-). Zase musíme poděkovat Lídě za to, že je nám stálým parťákem a moc pěkně čte a to nejen mě ,ale i soupeřům.:-):-) 


Loučení s létem 2017

Dne 26.8.2017 proběhlo tradiční loučení s létem. Jako každý rok jsme se sešli v příjemném prostředí u Hanky a Hynka na zahradě, kde pro nás byla uchystaná naložená vepřová kýta a sud pivečka. Začali jsme se scházet kolem 14 hod a jak je zvykem, každý příchozí donesl ještě něco dobrého na zub vlastní výroby J. Letos se naše loučení s létem neslo ve sportovním duchu. Na pískové jízdárně jsme měli nataženou volejbalovou síť a ještě také síť na badminton. Dále byl k dispozici stůl na ping pong. Celkem jsme dali dohromady 5 volejbalových týmů a turnaj mohl začít. Týmy byly dosti různorodé, namíchané z hráčů různé velikosti a různých věkových kategorií :-D. Již podle názvů týmů lze však většinou poznat kapitána. Soutěžily tedy tyto týmy: Lidušky, Minušky, Sisinky, Tanvaldská pánev a Xanderovi. Konečné pořadí týmů zde raději zveřejňovat nebudeme, ale je třeba napsat, že i přes počáteční obavy některých hráčů jsme všichni podávali skvělé výkony a turnaj si moc užili :-D. Celkově si myslím, že šlo o velice vydařené odpoledne a večer, kdy se nám povedlo naše výkony řádně oslavit, především Jožinovým speciálním ionťákem přivezeným z Německa. J J

 


ČUNDR 2017, 6. ročník

Odjezd se konal 2. září v sobotu, kvůli nepřízni počasí tedy o den později, než bylo původně plánováno. První část skupiny: Hynek-Queen a Anežka-Jara vyrážela po ránu z Lestkova do Slané, kde se připojil i zbytek: Jitka-Bonie, Honza-Venda, Gabča-Báša Zuzka-Bento, pak už jsme byli kompletní a vyrazili. Slezli jsme do údolí, brodili Olešku a zase do kopce, šlo se nejprve převážně přes pole a louky z kopce do kopce, zastavili jsme se pozdravit kovboje v Bystré a pokračovali v cestě. Jak jsme jeli, louky se začaly proměňovat čím dál tím víc v lesní cesty nebo jen lesy. Na jedné moc hezké, dlouhé louce už na nás v posedu čekal další kovboj, Petr Střelec s Megy a psem Beníkem. Ten nás provedl složitou spletí horských i méně horských cest až na svůj ranč v Buřanech, kde jsme pustili unavené koně do ohrady. Chudáčci upajdaní ji ještě hned na to několikrát oběhli. Na jídlo jsme se stavili asi půl hodiny před příjezdem na ranč, přesto nám zase vyhládlo a tak jsme všichni uvítali výborné grilované maso od pana Kvardy. Dál se na nás do Buřan přijela podívat i paní Kvardová a všichni kluci (Lukáš, Ondra, Vítek a Vojta). Milým překvapením byla návštěva Jirky, který se k nám snad zas za rok připojí.Koním jsme dali krmení, aby nás unesli i zítra, o čemž  v některých případech nebylo pochyb. Nakonec se všichni posadili s nápojem na zahřátí v ruce k ohni a povídali. Ivan k tomu hrál na kytaru. Když už jsme pak byli všichni unavení nebo zmrzlí, zalezli jsme se spacáky do Saloonu na zem a šli spát.Všem se v noci snad spalo hezky, vzbudil nás až jekot jednoho z našich koní. Pro všechny bylo ráno překvapením, jak si Bento vzpomněl na roky, kdy byl ještě hřebcem a k Vendelínově nelibosti si namlouval Bonku. Nakrmili jsme koně a pan Kvarda připravil výbornou snídani. Sbalili jsme pak tábořiště a vydali se zpět pod Kozákov. Vraceli jsme se jinudy než jsme přijeli. Cesta byla snad ještě o něco hezčí než předešlý den a to i díky tomu, že nám dokonce vysvitlo sluníčko. Petr Střelec nás opět na své strakaté Megy doprovodil "svým krkonošským" revírem až před Peřimov. Tady jsme našemu hostiteli poděkovali za poskytnuté zázemí pro nás i naše koně a pokračovali dál pod vedením Hynka s Honzou. Zas jsme se zastavili v Bystré, kde jsme dali napít koním. Až tady jsme zjistili, že jim nejspíš voda ze studny v Buřanech nechutnala, ... no, my si z ní také vařili čaj... Přes louky jsme dojeli až k Zelenému háji. Vidina teplé sprchy a sílící hlad nás už silně táhly domů, proto jsme se zas rozdělili na dvě skupiny, jedna se vracela do Slané a druhá do Lestkova. Nakonec jsme všichni dojeli ve zdraví, jen s bolavými zadky a hezkou vzpomínkou na vydařený čundr.
Doufám, že se příští rok zase všichni sejdeme a počasí nám bude víc přát.


Lukáše rozjetá sezóna 🙂

Memoriál Heleny Krásové – O pohár města Liberce – 27.8.2017

 S účastí na závodech v Liberci jsme velice váhali. Několik lidí mě upozornilo, že místní travnaté kolbiště hodně klouže a předpověď počasí nebyla příliš pozitivní. V poslední době ale trénujeme převážně na trávě (u nás doma na pastvině) a tak jsme se nakonec do Liberce přihlásili. V Liberci jsme startovali poprvé a velmi nás překvapilo nádherné závodiště, opracoviště a celý areál. Účast jezdců byla malá, někteří se odhlásili těsně před začátkem závodů, ale myslím že terén byl dobrý a při opatrné jízdě to neklouzalo. Hned v první soutěži ZM se nám podařilo zajet bez chyby a dobrým časem jsme získali 1. místo. V soutěži Z jsme také jeli bez chyby a obsadili jsme 3.místo. Za obě soutěže jsme získali stužku a medaili a třešničkou na dortu byl krásný pohár a zajímavá finanční odměna. I když bylo málo startujících (což nám někteří „přející kamarádi“ nezapomněli několikrát připomenout) udělalo nám to velikou radost a po našich občasných zaváháních v předešlých závodech nás bezchybné jízdy motivovaly do další práce.

 Závody ve Staré Boleslavi – 19.8.2017

Dnes jsme se zúčastnili závodů ve Staré Boleslavi, kde jsme jeli dvě soutěže Z. V každé jsme udělali jednu chybu za 4 trestné body. Z jízd jsem měl dobrý pocit, jen ta jedna překážka mne mrzí. Tak snad příště!

 Soustředění se Štěpánkou Šlechtovou – Oldstáj Tachov – 8.8. – 12.8.2017

Přijali jsme pozvání bývalé majitelky Quentina Štěpánky a vypravili jsme se za ní do Old stáje u Tachova, kde nyní působí. Štěpánka si na nás každý den udělala čas a tak jsme s ní absolvovali drezúrní i skokové tréninky a pracovali jsme na odbourání zažitých zlozvyků a vylepšení stylu jízdy. Myslím, že to pro nás bylo velice přínosné, a že jsme udělali pokrok. Určitě se za Štěpánkou zase někdy vypravíme.

Sobotka, Memoriál Vladimíra Havránka – 29.7.2017

Po delší přestávce jsme se vypravili závodit do Sobotky na trávu. Trošku jsme se báli terénu, ale proběhlo to docela dobře. V soutěži ZM jsme za bezchybný výkon získali 9. místo a v soutěži Z jsme měli 7 trestných bodů, takže máme zase co napravovat. 

 Bělá pod Bezdězem, Páterov – 5.7.2017

Ráno jsme si přivstali a vyjeli na závody v Páterově, které ale začaly o hodinu déle než bylo původně plánováno, tak jsme se pěkně načekali. V první soutěži ZM se nám podařilo zajet bez chyby a měli jsme z jízdy dobrý pocit. V soutěži Z jsme také jeli bez chyby a získali jsme 7 místo ze 48 koní. Quenťa se moc snažil.

Závody ve Staré Boleslavi – 24.6.2017

Po měsíci trénování jsme se s Quentinem znovu vydali na závody do Staré Boleslavi, kde jsme se zúčastnili dvou soutěží ZM. Obě soutěže se nám podařilo zajet čistě bez chyby a vybojovali jsme 4. a 6. místo. Máme z toho velikou radost.

Závody v Hradištku u Sadské – 25.5.2017

Ve čtvrtek 25.5.2017 jsme vyrazili na závody do Hradištka u Sadské. Vůbec se nám nedařilo! Už na pracovišti Quenťa stávkoval. A to se bohužel opakovalo i v soutěži. Po třetí neposlušnosti jsme druhou soutěž raději vzdali. Po úspěšných závodech ve Staré Boleslavi a Hnanicích je to zklamání, ale také zkušenost. Určitě se budeme snažit dál.

Závody ve Staré Boleslavi – 13.5.2017

Do Staré Boleslavi jsme se s Quentinem vypravili již podruhé. Startovali jsme ve dvou soutěžích ZM na limitovaný čas. V první jsme zajeli bez chyby a obsadili 7. místo. Ve druhé soutěži jsme jeli také bez chyby a podařilo se nám získat 5. místo. Závody se nám moc líbily.

 Jezdecký den ve Hnanicích – 8.5.2017

V pondělí 8.5.2017 jsme se zúčastnili závodů ve Hnanicích, kde jsme s Quentinem startovali ve dvou soutěžích (ZM a Z). Tentokrát to byly soutěže na čas. První jsme zajeli bez chyby a ve druhé také bez chyby a tentokrát i rychle a soutěž Z se nám podařilo vyhrát. První místo nám udělalo velkou radost!

Závody Hnanice – 30.4.2017

V neděli 30.4.2017 jsme se vypravili na závody do Hnanic. Jeli jsme dvě soutěže. Quentin se snažil, obě zajel bez chyby, ale byli jsme moc rychlí. Náš výkon stačil na sedmé místo v ZM.

Závody ve Staré Boleslavi – 15.4.2017

Na první letošní závody jsme se s Quentinem vypravili do Staré Boleslavi. Zúčastnili jsme se dvou soutěží ZM na limitovaný čas a podařilo se nám získat páté místo. Bylo to pěkné zahájení sezóny.

Skokové soustředění s Jaroslavem Jindrou v Ptýrově

Od pátku 27.1. do neděle 29.1.2017 jsem se s Quentinem účastnil skokového soustředění s Jaroslavem Jindrou v Ptýrově.  Nejprve to vypadalo, že nikam nepojedeme. Na Kozákově je tolik sněhu, že nemůžeme vyjet s přepravníkem a Quentinův jediný trénink je skijoring a procházky. Měl jsem obavy, že to nezvládneme, ale nakonec jsem rád, že jsme se odhodlali jet. Táta vypůjčil přepravník od Hanky, já jsem došel s Quentinem do Lestkova, kde jsme ho naložili a vyrazili jsme do Ptýrova. První den jsme se rozcvičovali na kavaletách, potom už jsme trénovali menší parkury. Quenťa byl super, snažil se a myslím, že jsme ostudu neudělali. Moc se nám to líbilo a těšíme se na další soustředění.

Galavečer východočeské oblasti ČJF v Nechanicích

V sobotu 21.1.2017 jsem se zúčastnil společenského večera východočeské oblasti České jezdecké federace, který se konal v Nechanicích a byl spojen s vyhodnocením nejúspěšnějších jezdců  východočeské oblasti. Pozvánka na tuto akci pro mě byla velkým překvapením. V kategorii Novic cup jsem nakonec skončil na 5. místě. Byl to pro mě velký zážitek a zároveň motivace pro další jezdeckou sezónu.                                                                    


 Drezurní závody Hnanice

V sobotu 5.8.2017 jsme se rozjeli do Hnanic. Premiéra to byla pro Elišku s Minou, která si jela vyzkoušet drezurní úlohy základního stupně. Na podzim se pokusí složit zkoušky ZVVJ a zkušenosti na závodech pro ně byly tedy průpravou ke zkouškám.
Eliška s Minou i přes počáteční nervozitu úlohy zajely dobře, i když tam bylo několik chyb,byli jsme spokojení, že to holky zvládly.

V L0 startovaly Hanka se Salmou s výsledkem 60 % a obsadili hezké 4.místo.


Příměstské tábory

Jako každý rok se u nás první tři týdny v červenci konaly příměstské tábory. Ve třech turnusech bylo celkem 26 dětí. Spousta nováčků, ale i děti, které k nám jezdí od začátku co tyto tábory pořádáme. Těší nás, že k nám jezdí stále rádi.
Letos byla novinka, že jsme děti rozdělily do dvou družstev tak,aby družstva byla vyrovnaná v rámci možností, schopností a dovedností dětí. Po celý týden sbíraly v různých úkolech a soutěžích body. Na konci týdne se vše sečetlo a vyhlásil se vítěz. Jednak družstev, ale i jedinec, který donesl družstvu nejvíce bodů. Jako každý rok se o obědy starala babička Inka, velkým pomocníkem byla Kačka G., která absolvovala se mnou všechny tři turnusy. Za to oběma velký dík. Také děkuju Kačce F., Elišce D. za pomoc a samozřejmě panu Novotnému, který opět zapůjčil Sisi a Gamu a všem koním, které se po celé tři týdny chovali vzorně. Feli, Galanka, Gama, Sisi, Queen a Jaruška.
Děkuji Hanka


Elišky rozjetá sezóna 🙂

 Dne 15.4.2017 se Eliška s Rominou zúčastnili letošních prvních skokových závodů ve Staré Boleslavi. První soutěž, stupňovanou obtížnost do 100cm se žolíkem jsme jeli čistě. Soutěž byla na čas a my jsme nikam nepospíchali, stačilo nám to na 11.místo ze 44 koní. V druhé soutěži, dvoufázové skákání 100/110cm se nám opět dařilo. Bohužel  jsme v druhé fázi jednou chybovali, ale i tak to stačilo na 8.místo z 26 koní. Závody jsme si moc užili a Rominka nám ukázala, že se ještě necítí stará, z kopýtka si vyhodit stále umí 🙂

Dne 23.4.2017 se opět Eliška s Rominou zúčastnili skokových závodů, tentokrát  v Ptýrově . V soutěži Z (100cm) jsme jednou chybovali. Parkur byl i přesto hezký. Skončili jsme na 29. místě z 36 koní. Druhá soutěž ZL (110cm) měla mnoho konkurentů a parkur byl obtížný. Naše stájová mladice nám opět ukázala, že ji není tolik, kolik si myslíme.  V parkuru se snažila, bohužel po dvojskoku, kde se hodně namohla přišel kolmák na kterém udělala lehkou chybku. I přes nepříznivé počasí se nám parkur vydařil. Skončili jsme na 40 místě z 66 koní.

 

Dne 6.5.2017 jsme se s Rominou vypravili do Páterova. V První soutěži Z (100cm) se nám podařilo zajet první fázi čistě a dostat se tak do druhé, kde jsme nasbírali 8tr.bodů.  Vybojovali jsme 11.místo ze 44 koní. V Parkuru ZL (110cm) se nám po pěkné první fázi podařilo dostat zase do druhé fáze. Bohužel nám nevyšel oxer a Rominka to chtěla zachránit tím, že odskočí dřív než Eliška chce J Skok byl ale moc dlouhý a špička zadní nohy se ji už nepodařila dostat nad překážku. I se 4tr. body nám to stačilo na krásné 10.místo ze 43 koní.

Dne 13.5.2017 jsem vzala Rominu znovu do Staré Boleslavi. Tentokrát se k nám přidala i kobylka Odysea, kterou si půjčuji od Jarky Kudrnáčové .  Pro „ Ody“  to byli první oficialní závody.  Jeli jsme parkur ZM(90cm) pro koně startující prvním a druhým rokem. Ody se chovala vzorně. Dojeli jsme si pro nádherné 3.místo  z 24 koní. V druhé soutěži znovu ZM, ale otevřené pro všechny koně mě „Ody“ znovu nezklamala a umístili jsme se na krásném 5.místě ze 17 koní. Rominka jela soutěž stupně Z,ZL. V první souěži se nám podařilo nasbírat smolné 4tr. body. Nakonec to bylo 21.místo z 36 koní. V druhé soutěži jsme s Rominkou předvedli pěkný parkur  Do cíle jsme dojeli čistě a čekali na rozeskakování. V tom se nám už tak nevedlo. Romina byla po dlouhém teplém dni unavená. Přivezli jsme si 8tr.bodů, ale i tak jsme vybojovali krásné 10.místo z 27 koní.

Dne 25.5.2017 se Eliška s Odyseou zapůjčenou od Jarky Kudrnáčové zúčastnili oficiálních skokových závodů v Hradištku u Sadské. V soutěži  ZM (90cm) jednou chybovali. Umístili se na 24.místě z 29 koní. Odynka tento den jela i svou první soutěž na obtížnosti Z(100cm) Bohužel třikrát chybovala, ale i tak jsme si den strávený v Hradištku užili a z kobylky měli radost J

 Elišce děkujeme za vzornou reprezentaci a držíme palce, ať se ji daří na závodech i nadále.:-) K.


Skokové závody Stará Boleslav 15.7.2017

Jelikož se všem členům převážně daří na závodech ve Staré Boleslavi, byl výjezd na tyto závody opět docela početný. Tentokrát jsme měli zastoupení pouze v nízkých soutěžích. V soutěži pro koně startující max. druhým rokem (ZM), jely Salma s Hankou s výsledkem 0 tr. bodů a obsadily tak 4. místo. Eliška s Odyseou  šly také bezchybně a skončily na 13. místě. V druhé soutěži ZM startovala Lucka s Čafirou a bezchybným výkonem se probojovaly na 11.místo, Hanka a Salma jely v této soutěži za chybu a Eliška s Odyseou
také za chybu. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci jezdeckého klubu a blahopřejeme k pěkným výsledkům.


Drezurní závody Jaroměř

V sobotu 1.7. jsme vyrazili na drezurní závody do Jaroměře. Salma a Hanka měly s sebou opět Lídu v úloze čtenáře a pomocníka, ale také jednoho diváka, který se s námi vydal vstříc dlouhému dni :-). Byl to již uzdravený Jirka. Jirka si jel sice pro pohár, ale my jsme tušili, že to tak žhavé nebude.  I přes slušný počet startujících v obou soutěžích (DD,DJ) se podařilo startovní dvojici obsadit v obou úlohách 5. místo. Jirko promiň, pohár snad někdy příště:-).


Nová koňská slečna v naší stáji

V sobotu 24.6. se nám z Lestkova odstěhoval jediný klučičí zástupce stáda Lancík. Romča si koníka převezla domů, kde mu vybudovala nový výběh a stáj. V neděli 25.6. k nám do stáje přibyla nová kobylka Talissa. Chtěla bych moc poděkovat Hance za pomoc při výběru, Hýňovi za milý odvoz a své rodině za úžasnou podporu. Dále moc děkuji Elišce a Míně, že nám umožnili sousedit s Quentuš 🙂 Talissce přejeme ať se ji v Lestkově líbí a brzy se plně začlení do stáda. 😀 Kačka


Skokové závody Stará Boleslav

V sobotu 24.6. byl velký výjezd čtyř startovních dvojic do Staré Boleslavi. V první soutěži ZM startovali Hanka a Salma, Lukáš a Quentin. Obě dvojice udělaly jednu chybu. Jelikož nebylo moc bezchybných parkurů , podařilo se Hance se Salmou obsadit 3.místo, Lukášovi s Quentinem uteklo dekorování o jednu příčku. Dekorovaných bylo pět a on byl šestý. V druhé soutěži startovala i Eliška s Odynou od Jarky Kudrnáčové. Hanka a Salma udělaly dvě chyby. Eliška s Ody zajely bezchybný parkur a obsadily pěkné 5.místo, Lukáš a Quetin šli také bezchybný parkur a obsadili pěkné 4. místo. Eliška s Ody startovaly ještě v soutěži Z a dokončily s jednou chybou. Měla také Rominu, se kterou jela parkur do 110 cm a bezchybně, ale bohužel bez umístění. Spolu
také startovaly svůj první L parkur, který zdárně dokončily i když s 22 tr. body. Ale i přesto moc gratulujeme.


Drezurní závody Hořice

V sobotu 10.6. jsme se vydali na drezurní závody do Hořic. Realizační team ve složení Salma,Hanka,Lída a Kačka. Start byl naplánován na třetí hodinu, takže jsme po obědě vyrazili. V úloze DD jsme získaly 59,166% a stačilo to na 6.místo.

Děkujeme , pozor změna,  Lídě, a Kačce za pomoc.


Drezurní závody Jaroměř

V sobotu 6.5.2017 jsme se vydali na drezurní závody do Jaroměře. Startovala Hanka se Salmou v úloze DD a L5. V první úloze získaly 59,278 % a umístily se na 6. místě. V úloze L5 s výsledkem 59,200% vybojovaly krásné 2. místo.:-) Naším stálým parťákem, oporou a čtenářem byla opět Lída, která odvedla svou práci na výbornou.:-)
Hanka


Oslava Hančiných kulatin

Jak už to tak bývá, všichni máme jednou za rok narozeniny a pro naši Hanku byl minulý rok ve znamení narozenin kulatých. Jak všichni Hanku známe, věděli jsme dobře, že by se nejraději nějaké velké oslavě vyvarovala, ale to bychom nebyli my, abychom něco nevymysleli. J Již na podzim minulého roku se tedy rozjela příprava přísně utajované oslavy. Musím podotknout, že to byl opravdu tvrdý oříšek, jelikož Hanka má uši a oči všude, jak se ostatně všichni přesvědčujeme na každém tréninku, kdy jejím očím opravdu nic neunikne J. Jelikož je také velice prozíravá a tušila, že se něco chystá, snažila se nám to všemožně komplikovat fiktivními školeními a svojí nepřítomností na Vánočním večírku, abychom jí nemohli nic dát. No, chvílemi aby se v tom čert vyznal, kdo mlží a kdo mluví pravdu :-D.

Nicméně po pár utajovaných setkání a po nespočtu telefonátů a emailů se nám podařilo připravit 7.1.2017 oslavu narozenin v hotelu na Prachově.  Ale aby to nebylo jednoduché a abychom tam oslavenkyni dostali, Hanka obdržela po Vánocích od nás ,,pouze“ voucher na ubytování a romantickou večeři pro dva, tudíž tedy vůbec netušila, že na oslavu jede. Hýňa samozřejmě vše věděl, ale skvěle vše zahrál J

Tímto bych chtěla pochválit celou její rodinu, včetně kluků, za udržení oslavy v tajnosti, i přesto, že nějaké malé stopy na povrch vypluly J.

Když tedy Hanka na romantickou večeři dorazila, čekala jí slavnostně prostřená restaurace, kde svítily pouze svíčky a schovaná skupina cca 40 ti gratulantů, kteří jí k narozeninám začali zpívat a následně gratulovat. Myslím, že se nám povedlo Hanču opravdu překvapit a dojmout. Další součástí dárku byl také obrovský krásný dort, který upekla Verča s maminkou, voucher na 10 tréninkových lekcí u p. Macka, kotlík polévky, květiny a ručně vyrobená kniha přání k narozeninám,…..

Během večera proběhla večeře formou rautu, následně promítání připravené prezentace s Hančinými fotkami a pouštěla se písnička, kterou pro oslavenkyni složil náš Jirka, který se bohužel nemohl zúčastnit. Také došlo i na hru Královský kočár, u které jsme se také super pobavili.

Na závěr tohoto vyčerpávajícího článku J bych ještě jednou všem, co se na přípravě oslavy podíleli a dorazili, chtěla moc poděkovat za veškerou jejich pomoc a snahu.

Kačka


Hobby závody Hnanice 30.4.2017

V neděli 30.4.2017 jsme vyrazili na jarní parkurové závody do Hnanic. Účastnila jsem se já s Queen (s naší stájovou hvězdičkou, doslova J ) a Eliška s Odyseou. Obě jsme byly přihlášené do prvních dvou soutěží, tj. parkur do 60 cm a parkur ZZ (80 cm) obojí na limitovaný čas. Odysea je kobylka, kterou má Eliška zapůjčenou od Jarky Kudrnáčové, která bydlí kousek od naší stáje a startovaly spolu úplně poprvé. Byli jsme tedy všichni zvědaví, jak se bude Odysea chovat. Musíme obě kobylky ale moc pochválit, protože se po celou dobu chovaly naprosto vzorně a udělaly nám velkou radost. Eliška se v první soutěži umístila na úžasném druhém místě a já s Queen jsme si vyskákali v druhé soutěži stužku za páté místo. Tímto bychom chtěli kobylkám poděkovat za hezký sportovní zážitek a hlavně jejich majitelům (Jarce, Hanče a Hynkovi ) za jejich půjčení. Rovněž také děkujeme všem, kteří nám v neděli pomáhali a fandili – Lída, Terezka, Hýňa, Hanka, rodiče, sourozenci, kamarádi….. 🙂 Doufáme, že jsme jim tím udělali také radost J Kačka


Drezurní závody Dolní Přím

V neděli 23.4. jsme vyrazili na závody do Dolní Přími. Na programu byly drezury. Startovaly jsme odpoledne úlohou DD. Salma se chovala opět jako vzorňák a to nejen na obdélníku. Za to jezdkyně opět jako rebel a zapomněla na obdélníku pozdravit a při dokončení zamávala místo pozdravu bičem. Jinak by se jim úloha docela povedla. Skončily s výsledkem 62,277 % na 7.místě. V druhé úloze L5 se jezdkyně polepšila, tedy myslím s pozdravem, Salma se moc snažila a výsledek byl 59,0 % a také 7. místo. Výjezd i přes aprílové počasí se vyvedl.

Děkuji Lídě za pomoc a perfektní čtení úloh a Kačce za pomoc.
Hanka
 

Hanka a Salma

Od 23.2.-2.4. se Salma s Hankou, soustředily pod vedením Pavla Macka na Javorníku pod Ještědem. Střídala se drezurní práce a skokové hodiny. Obě jsme si odvezly  zkušenosti,ale i motiv do další práce. A to nejen jezdecké,ale i trenérské.

Děkuji za Pavlovi za trpělivost, ale také Vám všem, kteří jste mě popostrčili k realizaci tohoto výjezdu.

Hanka


Výlet do Kladrub nad Labem

V neděli 26. 4. 2017 jsme podnikli hromadný výlet do Kladrub nad Labem. Sraz byl na náměstí v Kopidlně, kde jsme zahájili příjemný den kávou, zákuskem a taky prvními panáky. Při příjezdu do Kladrub jsme viděli stáda ve výbězích, což nás příjemně naladilo, bohužel to bylo z živých koní absolutně nejvíc, co nás čekalo. Ale k tomu až později. Prohlídku hřebčína jsme měli předem objednanou (i když ještě bylo před návštěvnickou sezónou) a z obrazu nad kasou na nás shlížel pradědeček naší klabonosky, takže pro všechny Xanderovy to nemohlo začít líp. Děti, kterých s námi bylo hodně, obsadily dětský koutek a vybarvili si obrázky koníků. Pak už jsme se vydali na bezmála čtyřhodinovou návštěvu krásného zrekonstruovaného areálu.

Prohlídkový okruh jsme zahájili v zámku, kde je expozice věnovaná hlavně císařskému koňomilnému páru František Josef II. a Alžběta (Sissi). Zasmáli jsme se tam některým zvykům šlechty, mrkli na pánský jednouchý nočník, obdivovali obrazy předchůdců dnešních kladrubáků a podumali nad modelem areálu, protože až když se na něj člověk dívá z ptačí perspektivy, pochopí, jak velký komplex to je. I místní kostel jsme navštívili. No a pak už nás čekala obří kočárovna. Tam byl ve svém živlu hlavně Hynek, ale i další chlapi byli u vytržení.  Kam se hrabou koně pod kapotou! Někteří z nás vyzkoušeli saně z pohádky o Popelce, což byl jediný „sahací“ exponát, ale v druhé části kočárovny se závodními a běžně používanými kočáry už jsme na ně lezli myslím úplně všichni. Obří žluto-černý dostavník byl uvnitř luxusnější, než leckterý linkový autobus! Co by ale byly kočáry bez koní a cajků, další cesta proto vedla k maketě nastrojeného starokladrubského osmispřeží, a to prosím v bílém i v černém provedení. Kromě dalších postrojů, megabot a bičů tu bylo k vidění i dámské sedlo. Tu Sissi jsme litovali, skákat by v něm nechtěl asi nikdo. Pak jsme se mohli nechat poučit v části věnované vývoji kladrubáků, dalším zde chovaným plemenům a koním vůbec. Pro ty, komu uniklo, jestli je vystavená kostra hřebce nebo klisny – byla hřebce, měla totiž špičáky.

Závěr celé prohlídky byl úplně nejlepší. Ve stáji na nás totiž valilo svoje velké oči celkem dost bílých krasavců, včetně svatebního daru pro Williama a Kate. Jediné nebezpečné na plemenících bylo to, že chtěli pořád drbat a člověka už z toho bolely ruce. Obzvlášť mě zaujal hřebec–požitkář, který si cíleně nastavil pro podrbání zadek. Bohužel jiné koně vyjma pár sporťáků jiných plemen jsme už neviděli, žádná klabonosá hříbátka, na která jsme se těšili… To úplně nej nás ale čekalo na závěr, protože v místní restauraci jsme skoro zahynuli hlady a žízní kvůli dlouhé čekací době. Naštěstí jen skoro, všichni jsme se vrátili ve zdraví a já jen doufám, že naplnění láskou a obdivem ke VŠEM starokladrubským koním ?

Verča X.


 
Galavečer východočeské oblasti ČJF v Nechanicích
 
V sobotu 21.1.2017 jsem se zúčastnil společenského večera východočeské oblasti České jezdecké federace, který se konal v Nechanicích a byl spojen s vyhodnocením nejúspěšnějších
jezdců východočeské oblasti. Pozvánka na tuto akci pro mě byla velkým překvapením. V
kategorii Novic cup jsem nakonec skončil na 5.místě. Byl to pro mě velký zážitek a zároveň motivace pro další jezdeckou sezónu.
Lukáš
 

 
Skokové soustředění s Jaroslavem Jindrou v Ptýrově
 
Od pátku 27.1. do neděle 29.1.2017 jsem se s Quentinem účastnil skokového soustředění s Jaroslavem Jindrou v Ptýrově. Nejprve to vypadalo,
že nikam nepojedeme. Na Kozákově je tolik sněhu, že nemůžeme vyjet s přepravníkem a Quentinův jediný trénink je skijoring a procházky. Měl jsem obavy, že
to nezvládneme, ale nakonec jsem rád, že jsme se odhodlali jet. Táta vypůjčil přepravník od Hanky, já jsem došel s Quentinem do Lestkova, kde jsme ho naložili a vyrazili jsme do
Ptýrova. První den jsme se rozcvičovali na kavaletách, ale potom už jsme trénovali parkury. Quenťa byl super, snažil se a myslím, že jsme ostudu neudělali. Moc se nám to líbilo a těšíme se na další soustředění.
Lukáš
 

Hasičský ples

V sobotu 14.1.2017 pořádali lestkovští hasiči ples. Opět jsme se rozhodli akci podpořit a zároveň se dostatečně uvolnit a odreagovat. Což se nám zase povedlo. Tančilo se do rána, jako tradičně hrála kapela Futrál.

Z tomboly jsme si také něco přinesli,i když led televize to tedy nebyla. Z mého pohledu opět divoká a vydařená akce.