Akce 2016

Akce jezdeckého klubu 2016

Vánoční besídka

V sobotu 17.12. se u nás ve stáji konala tradiční vánoční besídka. Sklípek, kde jsme se sešli, byl plně obsazen i přes to, že někteří členové nedorazili.  Každý se postaral o nějakou dobrotu, tak se hlady nestrádalo. Pil se svařáček, zpívalo se a povídalo.

Každý rok udělujeme titul" Padavka roku". Letos máme tři nominované, kteří se o cenu nedobrovolně stále ještě uchází, jelikož se stále nerozhodlo. Putovní čepice (cena pro Padavku) nebyla zatím nalezena a hlasování ještě neni ukončeno. Mezi letošními nominovaními jsou Anežka, Kačka a Jirka pošlete jim své hlasy.....:-)


Hubertova jízda

V sobotu 1.10. jsme uskutečnili již pátý ročník Hubertovy jízdy. Ráno jsme se všichni sešli v sedm hodin. Bylo nutné dokončit ještě nezbytné přípravy k zahájení Huberta. Stavěly se překážky na pastvině a přípravy vrcholily i u občerstvení.

V 10 hod. byl velen nástup. Lucka Vitáková přivítala jezdce a diváky a seznámila všechny s programem celého dne, představila lišku a oba zúčastněné mastery . Dále nastalo stužkování a přípitek. I letos nechyběl pan trubač, který zahájil hon a vyrazilo se. Nejprve se vydal na cestu neskákací houf pod vedením Jany Bártové s Betynkou. Poté se vydala na cestu liška Lukáš a skákající houf pod vedením Hynka. V průběhu honu vše proběhlo podle pravidel a bez větších provinění. Byly dva pády, které, jak jsme se poté dověděli, byly úmyslné, aby prý měli diváci na co koukat (a to jsme si někteří mysleli, že z westernového sedla nelze spadnout) :-). Docela jsme se s touto výmluvou spokojili.:-) Když se navrátily oba loty, byl odstartován závěrečný dostih. Ten musel být opakován, protože liška nebyla chycena. Nakonec se to podařilo Ondrovi Kudrnáčovi, který se tak letos stal králem honu. Gratulujeme! Lucka vyzvala jezdce k nástupu a trubač zatroubil na ukončení. Poté bylo občerstvení, které se protáhlo do ranních hodin. Počasí bylo, jako zatím každý rok, opravdu na objednávku.

Děkujeme všem jezdcům, babičkám (Zdena řízky a Inka štrúdl, stužky) zúčastněným členům a dobrovolníkům, kteří letos nejeli nebo nemohli jet a pomohli s hladkým průběhem tohoto vydařeného dne. Lídě za obrázek, který darovala pro krále honu, panu Vidunovi z Vesce za funkci trubače...

Díky všem za pěkný den!


Skokové závody Hnanice

25. září jsme se vydali na poslední skokové závody do Hnanic. Kůli zranění Quentiny jela jen Kačka s Quen a Lukáš s Quentinem. V první soutěží (80cm) se Lukáš s Quentinem umístili na krásném 3. místě a Kačka s Quen obsadily první příčku ! V druhé soutěži málem došlo k opakování přdešlého úspěchu, nakonec však Kačku předběhla o pár bodů jiná jezdkyně, ale Kačka s Quen se i tak umístily na krásném 2. místě a Lukáš s Quentinem na místě 5. Gratulujeme ke skvělým výsledkům. Asi Quen vycítila, že má v tento den Kačka narozeniny a dala ji to jako dárek :)!


Drezurní závody Dolní Přím

V neděli 4.9.2016 jsme se rozjely na drezurní závody do Dolní Přími. Závodnice Hanka se Salmou a Kačka s Queen měly s sebou realizační team ve složení Lída - naše čtenářka a opora, a Romča, která chtěla sbírat inspiraci na další týden.

V drezuře DU-A se dařilo Salmě a Hance, které s výsledkem 63,654 % obsadily 2. místo. Queen a Kačce se tentokrát moc nedařilo, což byla škoda protože jely jen jednu úlohu. V úloze L0 Salma s Hankou dosáhly 57,609% a skončily na 8. místě.

Na cestě zpátky jsme se stavěly ve Střezeticích, u památníku věnovanému vojenskému jezdectvu. Moc pěkné.


Drezurní závody Hnanice

V sobotu 6.8.2016, jsme vyrazili na drezurní závody do Hnanic. Barča - Quentina, Kačka- Queena, Lukáš -Quentin a Hanka- Salma. V soutěži Z0 a V Z1, jsme měli tři zúčastněné dvojice. Do dekorování se ani jedna z dvojic nedostala  i přes docela pěkné předvedení. Alespoň jsme zase bohatší o další zkušenosti. V soutěži Z2 a L0 jely Hanka se Salmou a získaly 8. a 6. místo. Salma jela své druhé drezurní závody a konkurence byla silná, gratulujeme!


Skokové závody Hnanice 6.8.

6.8. jsme vyrazili na skokové závody do Hnanic. Za náš klub startovala Barča s Quentinou, Kačka s Queen a Lukáš s Quentinem. Všem dvojicím se velmi dařilo a zajeli veškerý parkur bez trestných bodů. Barča s Quentinou byly v první soutěži páté, Kačka s Quen se umístili na drhém a v další soutěži na čtvrtém místě, pozadu nezůstal ani LUkáš, který s Quentinem v obou soutěžích také získal stužky.


Příměstské tábory

První tři týdny o prázdninách u  nás proběhly  příměstské tábory. Zúčastnilo se celkem 22 dětí ve věku od 6 do 13 let. Některé děti jsme již znaly z předešlých táborů, některé docházejí celoročně na kroužek a spousta bylo nováčků.

Mimo ježdění se děti učily základní návyky jako je čištění, ošetřování, sedlání, uždění a vodění koní. Parťákem byla Galánka (naše stájová jednička pro  n ejmenší děti), Felina (profesorka těch více vzrostlých), Gama a Sisi (které jsme měli půjčené od pana Novotného z Kundratic), ale také Jara (kterou nám Anežka občas půjčila).

Děti začínaly každý den prací ve stáji. Po svačině se čistili koně a následovalo ježdění. V průběhu týdne se učily teorii, jež byla prověřena testem. Vyzkoušely si voltiž na Felině, vyjeli jsme s nimi i mimo areál a podívaly se kousek za vesnici, některé vyzkoušely i jízdu bez sedla. Poslední den se konala jízda zručnosti.

Chutné obědy jako vždy zajišťovala babička Kvardová.

Cílem našich táborů je dětem ukázat, že kůň je krásné zvíře, u kterého se musíme chovat zodpovědně a dbát na opatrnost. Proto, aby nás kůň mohl nosit na hřbetě, předchází mnoho práce a zodpovědnosti vůči němu.

Doufám, že se dětem u nás na příměstský táborech líbilo a odnesly si spoustu nových zážitků a zkušeností .

Všem moc děkuji Hanka

Děkuji za pomoc moji mamce, Kačce Greenwoodové, Elišce Drbohlavové, Verče Bártové a Anežce Šťastné.


Drezurní závody Vrchovany

V sobotu 23.7.2016 jsme se zůčastnily drezurních závodů ve Vrchovanech.
Díky malému zpoždění byla Hanka se Salmou nucena ihned po příjezdu naklusat rovmou do drezurního obdélníku a úlohu Z0 zajet bez předchozího opracování. I přes to Salma chodila moc hezky a holky získaly 61,58%. Dále se stejné úlohy účastnila také Kačka s Queen, které získaly 60,78%. V úloze DU-A Hanka se Salmou dosáhly výsledku 61.86% a obsadily dekorované 8.místo. Kačka s Queen v této úloze obdržely 56,28%.
I přes vysoké letní teploty jsme si závody v hezkém areálu všichni užili.

Děkujeme moc za podporu a pomoc v průběhu celého dne Hynkovi a Lídě a děkuji moc Hance za zapůjčení Queeny :-).


Skokové závody Hradíšťko

Dne 23.7.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily skokových závodů ve Hradištku. Jely soutěž stupně Z a ZL. První soutěž zajely čistě. Odvezly  si 18 místo z 78 koní. Z druhé soutěže si odvezly 1 trestný bod za čas. Díky velkému počtu startujících byla soutěž rozdělena na dvě skupiny.Umístily se na 22 místě z 54 koní. Celkově na 43 místě ze 114 koní. Ze závodů si odvezly moc dobrý pocit.

 


Skokové závody Stará Boleslav

Dne 16.7.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily skokových závodů ve Staré Boleslavi. Jely parkur 100cm a do 110cm se žolíkem. V prvním parkuru holkám chybělo tempo, které je stálo chybu hned na první překážce. Odvezly si 4 trestné body. Druhý parkur byl znatelně lepší. Za pomoci Hanky dosáhly opět lepšího tempa, a tak si vybojovaly s čistým parkurem 7.místo z 36 koní. Děkuji Hance za odvoz, pomoc a podporu.

 


Skokové závody Páterov

Dne 5.7.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily dalších skokových závodů na Páterově. Jely zkusit znovu soutěže Z a Zl. Z první soutěžě si odvezly 4 trestné body. V parkuru druhém (110cm) holky neměly tempo, a tak si domů odvezly 8 trestných bodů. Eliška byla ráda, že šly parkur dokola. Sebou si odvezly zkušenosti na další závody.

 


Čundr 2016


Již tradičně jako každý rok se parta odvážných "kovbojů a kovbojek" vydala vstříct dobrodružstvím na pátý koňský čundr.

Dopoledne, v neděli 3.července, jsme ve složení Hynek- Queen, Jirka-Bety, Jarka-Ody, Eliška-Mína a Anežka-Jara vyrazili na první část cesty z Lestkova přes Rovensko do Libunce k Frantovi- kovářovi. Tady jsme se sešli s druhou částí party tedy s Jitkou-Bonie, Honzou- Venda, Gabčou- Báša a Petrem Střelcem- Sunny. Chvíli jsme se zdrželi, koně se napili, napásli a i my jsme se občerstvili. Marta nám připravila malé pohoštění, které každému jistě přišlo vhod. Další část cesty nás vedla převážně přes lesy, pole a louky a za nedlouho jsme narazili na hrad Kost, kde jsme si udělali menší přestávku. Na malou chvíli jsme se tak nechtě stali snad větší turistickou atrakcí než překrásný hrad sám. Poslední část trasy jsme zdolali opravdu rychle. Přes žehrovské lesy se tak naše parta dostala až do cíle- na farmu Arnoštice, která se na dvě noci měla stát naším domovem. Koně jsme pustili do ohrady a sami jsme se ubytovali- většinou ve stanech. Naši čtyřnozí parťáci dostali večer pořádnou porci ovsa a pro nás pan Kvarda připravil guláš.  Počasí nám celou cestu přálo, bylo buť slunečno nebo polojasno, jen ke konci dne začalo pršet- ovšem déšť nás zastihl až v cíli.
Druhý den ráno, tedy v pondělí, jsme vstali poměrně brzy, nakrmili jsme sebe i koně a hned se zas vyhoupli do sedel. Tentokrát jsme pod vedením pana domácího - Sumce vyrazili na poznávací cestu po okolí. Prvním bodem naší trasy se stali Drábské světničky. Terén byl, řekla bych poměrně náročný. Menší "teréní" koně a poníci zvládali vše absolutně bez problémů, větší obvykle jen s menšími obtížemi. V cestě nám stály nejrůznější překážky jako například spadlé kmeny, nebo strmé kamenité úseky, které bylo třeba vylézt. Právě jeden takový výstup se stal osudným Jirkovi a Betynce. Úspěšně se nahoru dostalo 6 koní a jezdců. Pak přišel na řadu Jirka s Betkou. Na kamenitém povrchu ze začali klouzat. Ani nevím jak, ale nahoru jsem se dostala ještě já s Mínou a pak se to stalo. Nešťastně uklouzli a oba spadli po zádech zpátky dolů. Několik z nás se vydalo na pomoc, ostatní museli držet koně. Betka Jirku zavalila a když se jí podařilo postavit, s úlevou jsme zjistili, že je v pořádku. Hůře na tom byl Jirka, který byl převežen do nemocnice. Jarka a Anežka, které zůstali dole, odvedli trochu vykulenou Betku zpátky do našeho tábora a nám ostatním nezbývalo nic, než pokračovat v cestě a snažit se na našeho zraněného kamaráda nemyslet. Oddychli jsme si, když jsme se dostali ze skal a krajina před námi se zase otevřela. Dalším cílem se stal kopec Mužský, na kterém jsme se mohli pokochat nádherným výhledem do krajiny. Díky krásnému počasí se nám nabídl nádherný pohled. Na oběd jsme zastavili u malé hospůdky poblíž Branžeže. Potom nás čekala cesta zpět do Arnoštic okolo Branžeže a poté lesními cestami. Večer se dostavil odvoz pro Betku a tím jsme pro ten den téma Jirka a Bety uzavřeli. Protože to byla naše poslední "čundrová" noc, většina z nás byla vzhůru dlouho do noci.
V úterý ráno jsme si (někteří s ještě s kocovinou z předchozího večera) pobalili, rozloučili se a vydali se na cestu domů. Tentokrát spíše frekventovanějšími cestami přes Skokovy, Kacanovy, Valdštejn a Sedmihorky. Kolem Valdštejna bylo dost turistů, ale koníci se mezi nimi proplétali přímo profesionálně. Pak už jenom stačilo přeběhnout rušnou silnici mezi Turnovem a Jičínem a hurá domů! Jarka se v Lestkově odpojila. Slaňáci a Petr Střelec se ještě chvíli zdrželi, někteří z námi zašli na do cukrárny na zmrzlinu a pak také odjeli.
Na čundr jsem byla letos poprvé a hodnotit ho můžu jen kladně. Nebýt Jirkova pádu, dalo by se říct, že jsme všichni dorazili živí a zdraví. Každopádně i přes tento nepěkný zážitek jsme si myslím všichni dobrodružnou výpravu pořádně užili. Tak zase za rok!

Přejeme Jirkovi brzké uzdravení, aby se mohl co nejdříve zase vrátit do sedla! 🙂

 
Eliška
 

Svatba Luděk a Verča

Verča s Lůďou se oddali 18.6. na Dvoračkách. Jirka s Hýňou se rozhodli udělat nečekanou přepadovku, naložili kobyly a vydali se za nimi. Na Dvoračkách je našli a překvapili :). Jsme rádi, že to vše klaplo a přejeme Lůďovi a Verče mnoho štěstí v jejich společném životě :).


Skokové závody Páterov - 18.6.2016

V sobotu 18.6.2016 se Luky a Quentin zúčastnili skokových závodů v Páterově. V soutěži ZM zajeli čistě, postoupili do rozeskakování, kde udělali jednu chybu a skončili na 9. místě. V soutěži Z zajeli s jednou chybou, ale sklidili velký potlesk a pochvalu za sportovní chování Fair Play, jelikož Luky přiznal chybu, které si rozhodčí nevšimli a odmítl stužku, kterou si nezasloužil. Ze závodů přijeli spokojení.

Eliška s Rominou se zůčastnily skokových závodů na Páterově také. Jely soutěž ZM (90cm) a Z (100cm) Z obou soutěží si holky odvezly 4 trestné body a to hned na stejném skoku. Závody si holky užily.


Skokové závody Ptýrov

Dne 12.6.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily skokových závodů na Ptýrově. Jely opět soutěž stupně Z a ZL. První soutěž zajely čistě. V druhé soutěži si po menším zádrhelu odvezly 19 trestných bodů. Domů si odvezly další cenné zkušenosti pro příště.

 


Skokové závody Vrchovany u Doks 28.5.2016

Ve Vrchovanech se v sobotu 28.5.2016 konaly skokové závody s velikou účastí. V každé soutěži startovalo okolo šedesáti koní. Luky a Quentin startovali v ZM na limitovaný čas, kde čistou, ale rychlou jízdou získali 18. místo z 63 dvojic. Potom následovalo dlouhé čekání na Z. Po třech hodinách na slunci už chtěli účast vzdát, ale nakonec vydrželi. Soutěž Z nakonec dokončili se 4 trestnými body.


Skokové závody Hradíšťko

Dne 27.5.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily skokových závodů v Hradištku. Jely parkur stupně Z (100cm) a jejich první parkur stupně ZL (110cm) První soutěž se jim velice vydařila. Parkur přejely čistě. Umístili se na krásném 3. místě z 38 koní. Druhá soutěž se jim také velice vydařila. Základní parkur přejely čistě tudíž se dostaly do rozeskakování, odkud si odvezly smolnou chybičku z posledního skoku. Ze závodů přijely velice spokojené.

 


Skokové závody Tursko 21.5.2016

V sobotu 21.5.2016 se Lukáš a Quentin vypravili na závody do Turska u Prahy. Hanka je tentokrát nahlásila do soutěže ZZ a Z, kde startovalo asi patnáct koní. V první soutěži Lukáše lehce zmátla trasa, ale nakonec se trefil, zajeli bez chyby a umístili se na šestém místě. V Z jednou shodili a skončili také šestí. Celkový dojem ze závodů jim pokazila špatná organizace a velmi pomalý průběh.


Závody Stará Boleslav

Dne 14.05.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily dalších skokových závodů ve Staré Boleslavi. Tentokrát jely parkur 100cm a do 110cm se žolíkem. V prvním parkuru jely za 4 trestné body. Druhou soutěž holky zajeli čistě. Skončily nakonec na 14 místě z 47 koní. Holky přijely domů s velice dobrým pocitem.

 


Drezurní závody v Jaroměři

V sobotu  11.6., v časných ranních hodinách, vyjela děvčata ( Salma, Hanka a Lída) na drezurní  závody do Jaroměře.

Startovalo se v 9.00 hod. Z úlohou DU-A. Salma se projevila jako naprostý kliďas i v případě, že na obdélníku startovala poprvé. Chodila uvolněně, plnila požadavky jezdkyně, která zase tak uvolněná nebyla. :-) Na obdélníku dosáhly 58,65 %. Druhou úlohu LO zajely s výsledkem 60,65 % a obsadily druhé místo. I když cesta byla dlouhá, výjezd si užily v naprosté pohodě a klidu.

Děkuji Lídě za vzornou úlohu čtenářky,pomoc a podporu.H.


Trénink s Martinem Veverkou

V neděli 5.6. přijel k nám do stáje potrénovat westerňáky Martin Veverka. K tréninku se přidaly ještě Hanka se Salmou a Romča s Lancelotem. Pár fotek ve fotogalerii.


Sobotní toulky s Hýňou a Jirkou

Chtěla jsem zažít kouzlo "nejlepších", "nejdobrodružnějších" a "nejdelších" víkendových vyjížděk, na které se vydávají Jirka s Hýňou a požádala je o přidání v jejich výletu...

7. května jsem já s Quentinou, Hýňa s Queen a Jirka s Betynkou vyrazili na Hrubou Skálu. Pohled mezi skálami z koňského hřebu je opravdu zcela jiný než ze země! Dále jsme pokračovali na Valdštejn a z Valdštejna zase zpátky do Lestkova. Po cestě jsme zdolávali překážky (např. bručoun pan Palouček :D), potkávali nemálo turistů.. někteří si nás fotili..a někteří říkali, jak jsme krásní - Hýňa s Jirkou si dodnes myslí, že to bylo na ně dva :-D. Pří posledním cvalu jsme dali i neplánovaný dostih, kdy Jirka ze své poslední pozice vyrazil vstříc prvnímu místu, ehm...samozřejmě jsme si to nikdo nenechal líbit :).

Tímto výletem jsem "žila" ještě pár následujících pracovních dní a proto jsem neváhala a vypravila se s nimi i na další velký výlet a to v sobotu, 21. května. Jeli jsme ve stejném složení a tentokrát jsme zamířili do Libunce, navštívit našeho kováře Frantu - který ovšem nic netušil :). Na cestě do Libunce jsme si prošli doslova žlutým peklem - pole s řepkou :). U Franty a jeho ženy Marty jsme dali nám i koním pauzu, kdy jsme doplnili tekutiny (opravdu neualkem!). Na cestu zpět nás šla doprovodit i Marta se svým koněm, jako trénink na čundr. Ve stáji už na nás s úsměvem čekala Hanka :).

Přesto, že Hýňa s Jirkou říkají, že jim kazím pánskou romantiku (a já vím, že si dělají srandu 🙂 ) jsem opravdu ráda za tyto skvělé vyjížďky, protože je to ten nejskvělejší a nejúčinnější relax po celém pracovním týdnu! Velká chvála patří především našim koním, kteří jsou opravdu profíci a ničeho se nebojí - přejdou přes železniční pražce, přreskočí potůček, projdou kolem fotbalového zápasu, přejdou dunící lávku, projdou brankou přes upravený dvorek mezi auty - a neudělají ani koblížek 🙂 ...

Díky a těším se na další!

Bára K.


Úspěšně složená maturitní zkouška - Lucka

Lucka úspěšně složila zkoušku dospělosti - maturitní zkoušku a my jí tímto za cely klub gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů do dalších let :)!


Jezdecké závody ČJF ve Staré Boleslavi 14.5.2016

Další oficiální závody čekaly Lukáše a Quentina 14.5.2016 ve Staré Boleslavi. V soutěži ZZ na limitovaný čas zajeli čistý parkur a podařilo se jim přiblížit stanovenému limitu tak, že vybojovali třetí místo (asi ze třiceti dvojic). Soutěž ZM na limitovaný čas zajeli bez trestných bodů, ale moc rychle. Kolbiště ve Staré Boleslavi se jim moc líbilo a určitě tam zase na nějaké závody vyrazí.

V sobotu se také do Staré Boleslavi vypravila Hanka se Salmou. Parkur ZZ  jely bez chyby.  Na umístění  to nestačilo. Cílem bylo zajet plynule dokola v pravidelném cvalu a to se podařilo.V druhém parkuru  ZM udělaly dvě chyby. Jednu lehkou měla na svědomí Salma,kdy ji vyrušil odcházející kůň a druhou jezdkyně ,kdy její hlava nevydržela čekat a na posledním skoku nahnala Salmu zbytečně  z dálky a ona udělala chybu.


Závody Páterov

Dne 07.05.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily skokových závodů na Páterově. Jely parkur ZM a Z. V první soutěž zajeli čistě, vyskákaly si pěkné 11 místo. Druhou soutěž přejely za 8 trestných bodů. Ze závodů si holky odnesly další užitečné zkušenosti.

 


Jarní jezdecké závody Hnanice 30.4.2016

V sobotu 30.4.2016 vyrazil Luky a Quentin na první oficiální závody do Hnanic. Startovali ve dvou soutěžích (ZZ a ZM) na limitovaný čas a obě zajeli čistě, ale příliš rychle. Rozdíl dvou vteřin na umístění nestačil, ale to vůbec nevadilo.

Dále na koni Quen startovala Kačka. Nejdřívela zajela velice adreanlinový a dramatický parkur (pro ni i pro diváky 🙂 ) 60 - 70 cm, bez chyby a druhý parkur st. ZZ také bez chyby.

Do závodního obleku se také vrátila Hanka a poprvé vyjela s mladou kobylkou Salmou. Salma byla na svůj první parkur velice hodná a přeskákala parkur st. ZZ bez chyby. Obě holky (Hanka i Salma) můžou být na sebe pyšné a my na ně také :).

Závody se vydařily.


Hobby závody JK- For Horses Václavice 24.4.2016

Hned za týden po závodech v Sobotce nám přišla pozvánka do Václavic, a protože to tam máme rádi, vyrazil Lukyn a Quentin v neděli 24.4.2016 do Václavic. První soutěž byla na limitovaný čas a Luky s Quentinem zajeli bezchybný, ale rychlý parkur. Druhá soutěž byla na čas, opět zajeli čistě a rychle. Získali krásné druhé místo. Celý den si hezky užili a odjížděli spokojení.


Závody ve Staré Boleslavi - Eliška

Dne 23.04.2016 se Eliška s Rominou zůčastnily prvních letošních skokových závodů ve Staré Boleslavi. Parkur 90 cm přejely čistě, ale s jednou chybou za čas. v Soutěž 100cm zajely čistě, a tak se dostaly do návazného rozeskakování, kde se bohužel nevešly do času. Skončily s jedním trestným bodem, ale i tak to stačilo na krásné 7 místo. Ze závodů přijely s dobrým pocitem.

 


Hobby závody v Sobotce 16.4.2016

V sobotu 16.4.2016 se Lukáš a Quentin vypravili na hobby závody do Sobotky, aby zahájili letošní sezónu a vyzkoušeli si, jak jim to po zimní přestávce půjde. Počasí bylo opravdu ošklivé a kolbiště připomínalo bažinu. Obě soutěže zvládli bez chyby, ale jednalo se o soutěže na limitovaný čas, tak jsme si mysleli, že byli příliš rychlí a bude to bez umístění. Pršelo a pršelo, tak jsme odjeli domů a bylo pro nás velkým překvapením, když nám Eliška dodatečně doručila stužku. Bylo to vydařené zahájení sezóny.


1. Soustředění

V sobotu 5.3. jsme se zúčastnili soustředění na Javorníku pod vedením Pavla Macka. Eliška s Rominou, Lukáš s Quentinem a Hanka se Salmou. Přiježďování směřovalo k přípravě na nedělní skákání. Salma a Hanka se účastnily pouze v sobotu. Romina a Quentin tam zůstali do neděle, kde pokračovali v nedělním tréninku.

Tak jsme snad přípravu na sezónu )spěšně zahájili a budeme se snažit nadále na sobě a na svých koních pracovat.

 


Lucka maturitní ples

Lucka Vitáková měla svůj maturitní ples a moc ji to slušelo..to to letí...držíme palce při maturitní zkoušce!

 

 


Brigáda

V neděli 28.2. jsme se téměř všichni členové, i někteří rodinní příslušníci, vrhli na nátěr překážek a úpravu jízdárny. Počasí, ač byla zima, vydrželo a všechno, co jsme chtěli udělat, jsme stihli. Večer sice začalo pršet, ale překážky už byly uloženy a dosychaly pod střechou. Více naleznete ve fotogalerii.   V sobotu 5.3. jsme se zúčastnili soustředění na  Javorníku pod vedením Pavla Macka. Eliška s Rominou, Lukáš s Quentinem a Hanka se Salmou. Přiježďování  směřovalo k přípravě na nedělní skákání. Salma a Hanka se účastnila pouze v sobotu. .Romina a Quentin tam zůstali  do neděle,kde pokračovali v nedělním tréninku.


Masopust v Lestkově

Po celotýdenní generální opravě brzd u vozu , Hynek zapřáhl!!!

V sobotu 6.2.2016 Hynek, Vojta a Janek vyjeli  na masopust. Kluci se namódili do záchranářských modelů a nezapomněli nazdobit také vůz. Obdivovali jsme jejich odvahu a odhodlání,protože Jantar chodí s vozem teprve krátce. Jantar a vlastně i Hynek nabili nové cenné zkušenosti.


Maškarní ples ve Slané 24.1.2016

Koncem ledna se konal maškarní ples ve Slané, kde se Hanka, Kačka, Jitka a Kamila převlékly za postavy ze Shrecka. Masky měly opravdu autentické a vyhrály tak první cenu za nejlepší masku! Gratulujeme!


Hasičský ples 9.1.206

Nový rok se opět přehoupl, my se "dali do gala" a vyrazili jsme na každoroční hasičský ples v Tatobitech. Ačkoliv nás bylo pouze sedm (ostatní naši kumpáni buď zůstali s virózou v posteli, nebo zkrátka nemohli), zábavu jsme si moc užili. Zatančili jsme si jak tance klasické, tak i rychlé ve skupince a mezi tím jsme samozřejmě nezapomínali dodržovat pitný režim :).Jako borec na konec je zvolen Hynek, jehož taneční výkon a postřeh je opravdu úžasný :)!!