Příměstské tábory 2021

Rok se s rokem sešel a příměstské tábory utekly jako voda.

První turnus 5.7.- 9.7.,druhý turnus 12.7.-16.7., třetí turnus 19.7.-23.7.

Všechny tři tábory probíhaly ve stejném duchu, jen složení dětí se měnilo a tím byl každý týden zcela jiný. Děti byly vždy rozděleny do dvou týmů a po celý týden spolu zápolily o body. Jména týmů si děti opět vybíraly samy. Takže jsme měli např: Okurky, Jedno, Koňařky, Strážce Galaxie, Koníky a Maliňáky.

Pondělky máme vždy na jízdárně kde si děti otestujeme a zjišťujeme, jak jim koníci fungují.

Úterý si táborníci zkouší různé dovednosti a ovládání koní na překážkách (slalom, ulička, zámek...), což je tak trochu nácvik na páteční závod.

Středu máme procházkovou, kdy s dětmi vyjedeme do terénu.

Čtvrtek, to se děti vždycky těší ,i přesto že jsou na koni krátký čas. Máme totiž gymnastiku na koni (voltiž). Děti si vyzkouší různé cviky a i ty, které zde sedí na koni poprvé si zaklusají a kteří si troufnou tak i zacválají. Odpoledne máme všemi oblíbený test, na který se pečlivě celý týden připravujeme.

Pátek se závodí. Vždy máme připravenou jízdu zručnosti, kde děti se svými koňmi bojují o co nejlepší výsledek, který přinese jak body jednotlivcům, tak body do týmu.

Každý den vždy po obědě, když dáme koně do pořádku (vyčistíme) po dopoledním ježdění, máme čas na různé soutěže a hry .

Všechny tři turnusy hodnotím na jedničku, určitě i proto, že kromě pár lehkých šlápanců na nožku, jsme zvládli všechny turnusy bez úrazu a děti odjížděly spokojené (tedy připadaly nám, tak doufám, že to tak bylo).

Chtěla bych moc poděkovat své mamince Ince Kvardové, která nás opět řádně krmila, holkám Terce Topolové a Marťe Deváté, které se mnou tady byly po celé tři týdny a fungovaly skvěle, holkám Sládkovým za půjčení profi voltižního koně Felinky a sponzorské dary, Jarce Kudrnáčové a panu Novotnému z Kundratic za půjčení oblíbených poníků a také holkám Aničce Novákové a Kačce Svobodové za občasnou pomoc.

Hanka