Hubertova jízda 2021

2.10. se u nás konala Hubertova jízda. Letošní zakončení jezdecké sezóny jsme pojali, z důvodu různých nešvarů (kulhání) i „švarů“ (březost), jen jako nenáročnou vyjížďku. Lot vedl master Hynek na Queeně a i přes drobné komplikace se všech sedm statečných dvojic vrátilo v pořádku domů. Přítomní diváci přihlíželi závěrečnému dostihu, kterého se účastnilo 5 jezdců se svými koňmi: jediný Hynek s Queen skočili přes nízkou překážku, dva jezdci (Květuška s Feli a Gabča s Bonie) zaníceně odcválali do dáli a jedna dvojice (Jirka s Betynkou) nepřekonala bubáka v podobě tyčky, na které ve větru povlával liščí ohon. Královnou honu se tak stala Jitka Kvardová s Vendou. Tato dvojice sice na první pokus vyhla překážku (a za ní všichni ostatní?), ale elegantně dorazila k cíli a s lehkostí vyzvedla trofej.

Hubert očima účastníka Jirky:
Po nástupu, stužkování, přípitku a slavnostním projevu Lídy jsme vyrazili.
Krátce po startu se objevil zádrhel - nějaký pán na louce pouštěl draka a Mína odmítla pokračovat ve vyjížďce. Teprve když Verča svým autoritativním hlasem pána napomenula sbalil draka a mohlo se jet dál. Mína ještě trochu zazlobila na Volavci, kde se začala prodírat mezi jezdci a křovím do čelních pozic. Jezdkyně však dokázala, že si zaslouží své jméno Diana (bohyně lovu) a svoji kobču zpacifikovala. Dále už pokračovala vyjížďka za nádherného počasí v pohodě.
Závěrečný dostih moc nevyšel. Jitčin Venda se elegantně vyhnul překážce a naši koně ho ochotně následovali. Jediný Hynek s Queen to dali
Při následném pátrání po lišce jsem měl vítězství na dosah. Bohužel Betka v poslední chvíli trochu zamrzla a ocas drapsla Jíťa (že by praxe?).
A tak již po několikáté vyhrál kůň ze Slané. Asi je přestaneme zvát. Ale Jitce výhru přejeme a zaslouží si ji. Naučila nás jak se vyhnout překážkám.

Večer nás čekalo již tradičně příjemné posezení ,,U babičky" kam každý donesl nějaké pochutiny k jídlu i k pití a myslím, že jsme tím hezky zakončili vydařený Hubertovský den:-)

Děkuji Monice a Jirkovi za sepsání článků ze dvou různých úhlů pohledů.